Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Oxford Bu Kez Urfa'da Gerçekten Olacak

Oxford Bu Kez Urfa'da Gerçekten Olacak

Harran üniversitesinde yabancı diller yüksek okulu kuruluyor

Giriş Tarihi: 25 Haziran 2012 Pazartesi 22:08
Oxford Bu Kez Urfa'da Gerçekten Olacak
Harran Üniversitesi Senatosunun 29.12 2012 Tarih ve 2011.20.05 sayılı oturumunda aldığı gerekçeli karar ve oluşturulan komisyonca yükseköğretim kurulu başkanlığına sunulan rapor sonucunda Yabancı Diller Yüksek Okulu kurulması kararlaştırıldı.
Yüksek Öğretim Kurumuna bağlı olarak kurulması, Milli Eğitim Bakanlığı teklif yazıları üzerine,28.3.1983 tarihli ve 2809 sayılı kanunun ek 30 uncu maddesine göre, Bakanlar Kurulunca 24.5.2012 tarihinde kararlaştırılarak Resmi Gazetenin 23 Haziran 2012 Tarihinde yayınlanarak yürürlüğe girdi.
Üniversite yönetimince hazırlanan raporda küreselleşen dünyada yabancı dile olan ihtiyaç sürekli artmaktadır. Dil bilen üniversite mezunlarının, yurt içinde ve yurt dışında iş bulmaları daha kolay olmaktadır.
Ayrıca dil bilen öğrencilerin Erasmus ve benzeri programlardan yararlanma olanakları artmaktadır.
Öğrencilerimize dünyanın kapılarını açma hedefiyle, üniversitemiz bünyesinde Yabancı Diller Yüksek okulu kurulması gerekmektedir. Denildi.
Yapılan açıklamada kurulacak Yüksek Okulun faaliyetlerini sürdürebilmesi için Üniversitemizde yeterli düzeyde akademik ve fiziki imkân bulunmaktadır. Denildi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

İlk Cemre düştü! Cemre nedir? Cemre nasıl düşer?

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com