Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Otogar yetersizliği kaldırım işgallerine neden oluyor

Otogar yetersizliği kaldırım işgallerine neden oluyor

Batman'ın Kozluk (Hazo) ilçesinde sürücüler tarafından işgal edilen kaldırım ve dar yollar, görüntü kirliliğinin yanında, yayaların can güvenliğini tehlikeye sokuyor.

Giriş Tarihi: 17 Ekim 2014 Cuma 09:00
Otogar yetersizliği kaldırım işgallerine neden oluyor

Batman’ın Kozluk (Hazo) ilçesindeki mevcut otogarın  ihtiyaca cevap vermemesi,  kaldırımların  işgaline neden oluyor. Kaldırımı  işgal  edenlerin  görüntüleri ise, otopark görüntüsü oluşturuyor.


Çarşı merkezinde eski Karakol alanında kalan mevcut otogarın yetersizliği, çarşı merkezindeki kaldırımların ile  dar  yolların araçlar işgaline neden oluyor.

 

Yayaların yürümesi için yapılan çarşı merkezindeki kaldırımlar, yayalardan çok, araçların park etmesine ve esnafın tezgahlarını kaldırımlar üzerinde kurmasına yarıyor.


Öte yandan  şehir içi  yollarının dar olması, araç sürücülerini bir hayli zorlarken, park eden araçlar  yüzünden trafik akışında sıkıntı oluşturuyor.

 

Kaldırım işgali nedeniyle yayalar, yolun ortasından yürümek zorunda kalırken, bu durum, can güvenliği  açısından da  tehlike  oluşturuyor.


Uygun bir park  yeri bulamayan araç sürücüleri, boş buldukları esnafın kapılarının önünü bile kapatırken görüntü kirliliğini de beraberinde getiriyor.


Trafik polislerinin ara sıra yaptığı anonslar kısa sürelik kaldırım işgallerini önlerken, çarşı esnafı ve mevcut sürücüler duruma kalıcı bir çözüm getirilmesini istiyorlar.
Tüm bu sorunların kaynağı ise ilçedeki araç potansiyelini kaldıracak otoparkın olmayışı.Yol ve kaldırım işgali ile ilgili konuşan esnaf Hamdullah Yegül, “Yer bulamayan sürücüler boş buldukları her alana araçlarını park ediyorlar. Yetkililerden bu duruma kalıcı bir çözüm üretmelerini istiyoruz.” şeklinde konuştu. (Muhammed Said Aksoy-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da tefecilere operasyon: 10 kişi tutuklandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com