Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Otobüsçüler; Vurgun konusunda Fakıbaba neden susuyor?

Otobüsçüler; Vurgun konusunda Fakıbaba neden susuyor?

Şanlıurfa Özel Halk Otobüsleri Kooperatif Başkanları Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet E. Fakıbaba ihaleye fesat karıştırdığı için belediyeyi 1 Milyon Lira zarara uğrattığını iddia ettiler.

Giriş Tarihi: 26 Nisan 2013 Cuma 14:34
Otobüsçüler; Vurgun konusunda Fakıbaba neden susuyor?

 

Koperatifler ortak basın açıklamasında şöyle dediler; Sayın Fakıbaba 11 nisan törenlerinde bulunmaması üzerine ortaya çıkan itirazlara jet hızıyla cevap verirken; yetim malı yemek olan ihaleye fesat karıştırma suçlamalarına karşı  sessiz kalması her zaman olduğu gibi olayı unutturmaya ve küçümsemeye dönük bilindik politikasıdır. Biz toplutaşıma esnafı olarak davalarımızın peşinde hukuk mücadelemize unutmadan ve unutturmadan devam edecegiz.

REKABETİN ENGELLENMESİNİN FATURASI 1 MİLYON TL’LİK ZARAR !

Şanlıurfa Belediyesi’nin  2011 yılında yaptığı ihalede rekabetin enğellenmesi üzerine kamunun zarara uğratıldığı da  ortaya çıktı.

10.02.2011 tarihinde  yapılan ihalede en yüksek teklifi  ciro payından %4 önerisiyle BELSAN a.ş vermiştir.Bu ihaleye toplutaşıma esnafı alınmamıştı.Bilirkişi bu durumu rekabetin engellenmesi  olarak değerlendirmişti.

Şanlıurfa İdare Mahkemesinin bu ihaleyi iptal etmesi üzerine 08.09.2011 tarihinde tekrardan yapılan  50 otobüs ihalesinde toplutaşıma esnafıda ihaleye katılabilmişti.İhale sonucu bu sefer rekor bir farkla tam olarak 5 kat daha fazla belediyeye gelir getirecek şekilde sonuçlanmıştı.S.S 330 NOLU YENİBOSNA kooperatifi ciro payı üzerinden % 21.1 ‘lik teklifi ile  ihaleyi kazandı.

Rekabet şartları oluştuğu için belediyenin bu ihaleden elde edeceği gelir  %4 ciro payından ; %21 ‘e çıkmıştır.Yaptığımız hesaplamada araç başı günlük 600 yolcu taşındığından yedi ay içerinde belediyenin zararı 1 milyon tl’dir.

Olay burdada bitmiyor.Bu ihaleden de sonra açılan davadaki mahkeme kararını ve gelişen olaylarıda haftaya anlatacağız.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com