Advert
Advert
Advert

OTOBÜSÇÜLER AÇLIK GREVİNE GİRDİ

OTOBÜSÇÜLER AÇLIK GREVİNE GİRDİ
OTOBÜSÇÜLER AÇLIK GREVİNE GİRDİ

Şanlıurfa`da Karaköprü güzergâhına taşımasına tepki gösteren 17 Nolu Kooperatife bağlı halk otobüsçüleri belediyeyi protesto etti. Eylem sırasında kendisini yakmak isteyen bir kişi arkadaşlarının müdahalesiyle yanmaktan son anda kurtarıldı.


Karaköprü Beldesi güzergâhına toplu taşımacılık yapan 17 Nolu Kooperatife bağlı halk otobüsçüleri sabah saatlerinde beldedeki son durakta bir araya gelerek Belediye aleyhine eylem yaptı. Mağdur ettiğini öne süren göstericiler sık sık Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ve Yardımcısı Emin İzol aleyhine istifa sloganları attı. Belediye aleyhine protesto eylemi yapan halk otobüsçüleri arasında bulunan bir kişi kendisini yakmak için cebinden çıkardığı çakmakla üzerindeki elbiseyi ateşe verdi. Olayı fark


eden arkadaşlarının müdahalesiyle yangın büyümeden söndürülerek yanmaktan son anda kurtarıldı. Halk otobüsçüleri Karaköprü beldesinde başlattıkları protesto eylemini daha sonra Şanlıurfa Belediyesi binasının önüne taşıdı. Son duraktan otobüslerine binen göstericiler Köprübaşı semtindeki Atatürk Bulvarına geldi. Burada araçlarından inen halk otobüsçüleri üzerinde `Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşıyız, ama Şanlıurfa Belediyesi İşgali altındayız` yazılı döviz açıp sloganlar atarak Belediye binasının önüne geldi.


Çevik kuvvet ekipleri Belediye binasının girişi ve çevresinde yoğun güvenlik önlemi alırken, sivil polisler eylem yapan halk otobüsçülerini belediye binasının yanındaki boş alanda bekletti. Burada da Başkan Fakıbaba ve Yardımcısı aleyhine slogan atmayı sürdüren göstericiler gazetecilere açıklama yapan halk otobüsçüleri Fakıbaba tarafından mağdur edildiklerini söyledi. Akbil sistemine karşı olmadıkları mağdur olacakları için havuz protokolüne imza attıklarını anlatan halk otobüsçüleri Belediye Başkanı


protokole imza atmamız için belediye ye ait otobüslerle vatandaşları ücretsiz taşıyor. Bundan dolayı mağdur ediliyoruz` dediler.


Çevredeki esnaf ve bazı vatandaşlarında destek verdiği halk otobüsçüleri sloganlar eşliğinde yürüyerek geldikleri Kadri Eroğan caddesinde eyleme son verip araçlarına binerek son duraklarına gittiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Sağlık müdürlüğünde neler oluyor? Dr. Demir’in ataması durduruldu
Sağlık müdürlüğünde neler oluyor? Dr. Demir’in ataması durduruldu