Advert
Advert
Advert

ÖSYMnin mail trafiği de inceleniyor

ÖSYMnin mail trafiği de inceleniyor
ÖSYMnin mail trafiği de inceleniyor

Ankara polisi, KPSSdeki kopya iddialarıyla ilgili soruşturma kapsamında ÖSYM Başkanlığında tekrar arama başlattı.

Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Şadan Sakınanın ÖSYMnin e-mail trafiğini mercek altına aldığı öğrenildi. Soruların dinleme yapılarak çalındığına ilişkin iddiaların da soruşturulduğu bildirildi. Sakınan, incelemeye ilişkin Suç ve suçun faillerini arıyoruz. Dolayısıyla bu ne kadar sürer, geniş çaplı bir soruşturma olduğu için bir takvim vermemiz de mümkün değil. açıklamasını yaptı.

Sakınan, Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı 30 bilişim uzmanı polisle birlikte dün sabah ÖSYMye geldi. Burada ilk ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan ile görüşerek bilgi aldı. Ardından sınav sorularının hazırlanması, basımı ve dağıtımına ilişkin teknik bilgiler edindi. Ekiplerin ise ÖSYMdeki bazı bilgisayarların imajlarının kopyalanmasına yönelik çalışmalarına devam ettikleri belirtildi.

Savcı, ÖSYMden sonra YÖKe geçerek Başkan Yusuf Ziya Özcan ve YÖK Denetleme Kurulu Başkanı Mustafa Solak ile görüştü. Sakınan, çıkışta gazetecilerin soruları üzerine Soruşturma gizli olduğu için içeriğe ilişkin bilgi veremem. Kamuoyunun şunu bilmesini isteriz, yetkimiz ve bilgimiz dahilinde geniş çaplı bir inceleme yapıyoruz. dedi. Böcek araması yapıldığı yönündeki iddialarla ilgili ise Geniş çaplı bir inceleme yapıyoruz. diye konuştu.

Kaynak: Zaman

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!