Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem ÖSYM BAŞKANI İSTİFA ETTİ

ÖSYM BAŞKANI İSTİFA ETTİ

Giriş Tarihi: 21 Eylül 2010 Salı 16:00
ÖSYM BAŞKANI İSTİFA ETTİ
Yazı Boyutu:  12 14 16  
                        Yarımağan sözünde durdu ve istifa etti!
KPSSde kopya çekildiğine dair bulguların ortaya çıkmasıyla tüm gözlerin çevrildiği ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağanın istifa ettiği öğrenildi.
 
 
 

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağanın başkanlıktan istifa ettiği öğrenildi.
AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Yarımağan, son günlerdeKPSSile ilgili iddialar konusundaki gelişmeler üzerine başkanlık görevinden ayrıldı.
Yükseköğretim Kurulu Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığından istifa eden Prof. Dr. Ahmet Ünal Yarımağan, Ekim 2004ten beri bu görevi yürütüyordu. 
1942 yılında Kiliste doğan Yarımağan, Galatasaray Lisesini bitirdikten sonra yüksek öğrenimini Fransada sürdürdü ve 1966 yılında Elektronik Yüksek Mühendisi diploması aldı. 1968 yılına kadar Pariste Elektronik Komütasyon alanında araştırma mühendisi olarak çalışan Yarımağan, askerlik hizmetini yaptıktan sonra 1970-1977 yıllarında Hacettepe Üniversitesi Bilgi İşlem Merkezinde proje koordinatörü olarak görev yaptı. 1977 yılında Hacettepe Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği Bölümünün kuruluşunu gerçekleştiren öğretim kadrosunda yer aldı. 1979 yılında doktora çalışmasını tamamladı. 1983 yılında Bilişim Sistemleri dalında doçentlik unvanını aldı ve 1989 yılında Bilgisayar Bilimleri Anabilim Dalında profesörlüğe yükseldi.
Yarımağan, 1977 yılından beri çalıştığı Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bülümünde 1991-2003 yıllarında bölüm başkanlığı görevini yürüttü. Üniversitedeki görevine ek olarak Yarımağan, ÖSYMde danışmanlık ve yürütme kurulu üyeliği (1974-2004), DPT Elektronik Bilgi İşlem Özel İhtisas Komisyonu üyeliği (1974-1990), YÖK ve TÜBİTAKta çeşitli komisyonlarda üyelik (1993-2003) ve Hacettepe Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı (1985-1997) görevlerini de yürütmüş ve üniversite adına bir çok kamu kuruluşunun bilişim projesine katıldı. Yarımağan, Ekim 2004den beri ÖSYM Başkanlığı görevini yürütüyordu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Yüksek Seçim Kurulu gümrük kapıları listesinden çıkard

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com