Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa'da Osmanlıca öğreniyorlar

Osmanlı’yı tanıtmak ve Osmanlıca metinlerin anlaşılmasını sağlamayı hedefleyen Haliliye Belediyesi, tarihi hatırlatacak bir atakta bulunarak, Osmanlıca Kursu’nu başlattı. Her kesimin ilgisini gören kursu başarıyla bitiren kursiyerlere, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı sertifika verilecek.

Şanlıurfa'da Osmanlıca öğreniyorlar
Şanlıurfa'da Osmanlıca öğreniyorlar

Başkan Fevzi Demirkol’un talimatlarıyla her geçen gün Haliliye halkına yenilikler sunan Haliliye Belediyesi, tarihi yeniden hatırlatacak bir kursu hizmete sundu. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde açılan Osmanlıca Kursu, 4 basamak şeklinde devam edecek. 15 kursiyerlerin eğitim aldığı “Osmanlıca Kolay Metinler” basamağı 45 gün sürecek. 45 günün sonunda kursu başarıyla bitiren kursiyerlere, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı sertifika verilecek.

Birinci basamağın tamamlanmasının ardından kursa devam etmek isteyen kursiyerlere; 30 gün sürecek Osmanlıca Türkçe Öğreticiliği, 75 gün sürecek Osmanlıca’da Arapça Farsça Kurallar ve son olarak 45 günlük Osmanlıca’da Arşiv ve Edebi Metinler başlıklı eğitimler verilecek.

Şuanda Osmanlıca okuma ve yazma eğitimi alan kursiyerlere, haftada 2 gün toplam 10 saat eğitim veriliyor. Her kesimin ilgisini gören kursa katılan kursiyerler, Haliliye Belediyesi’ne ve Başkan Fevzi Demirkol’a Osmanlıca öğrenmelerine vesile oldukları için teşekkür etti.

Osmanlıca Kursu’na yeni kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlar, 4442263 numaralı Haliliye Belediyesi Beyaz Masa Hattı’ndan bilgi alabilir veya bizzat Kadri Eroğan Caddesi’ndeki Haliliye Belediyesi Ek Hizmet Binası’nda bulunan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne başvuruda bulunabilir.

Osmanlı tanıtmak Osmanlıca metinler Haliliye Belediyesi tarihi hatırlatacak bir atakta bulunarak Osmanlıca Kursu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu