Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya 'Osmanlı'nın Son dönemindeki isyanlar' konulu sempozyum başladı

'Osmanlı'nın Son dönemindeki isyanlar' konulu sempozyum başladı

Dicle Üniversitesi Kongre Merkezinde 3 gün boyunca sürecek olan ?Osmanlı'nın Son Dönemindeki İsyanlar' konulu sempozyumun ilk oturumu bu gün başladı.

Giriş Tarihi: 18 Aralık 2014 Perşembe 14:19
'Osmanlı'nın Son dönemindeki isyanlar' konulu sempozyum başladı

Dicle Üniversitesi Kongre merkezinde 3 gün sürecek olan ‘Tehcirin 100. Yılında Osmanlının Son Dönemindeki İsyanlar’ konulu sempozyumun ilk oturumu bu gün başladı.

Sempozyumun ilk gününde Dicle Üniversitesi Rektörü Ayşegül Jale Saraç, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, birçok Üniversiteden Öğretim üyeleri ve çok sayıda Üniversite öğrencisi katıldı.

Sempozyum, sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı Profesör Doktor Sabri Eyigün, Dicle Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Ayşegül Jale Saraç, Türk Tarih Kurumu Başkanvekili Profesör Doktor Mehmet Ali Beyhan ve Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy’un açılış konuşmaları ile başladı.

Sempozyum’un ilk oturumu ise, Profesör Doktor Ahmet Akgündüz’ün ‘Soykırım iddiaları ve 1915 Tarihli Techir Kararnamesi’ konulu açılış konuşması ile başladı.

3 gün sürecek olan Sempozyum bu gün Yard. Doç. Dr. Erkan Afşar’ın “Fransız İhlilalinin Milliyetçilik Bağlamında Osmanlı Devleti’ne Yansımaları” ile Doç. Dr. Faik Elekberov’un, “Osmanlı Türklerinin Tenezzülünde Garp Milliyetçiliğinin Rolü” ile devam edeceği belirtildi.(Ali FİDANCI -  İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Washington karıştı! sular durulmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com