Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Osmanlıcanın Dersi vermek için başvurdular

Osmanlıcanın Dersi vermek için başvurdular

Hayrat Vakfı Şanlıurfa Temsilcisi Faysal Vuran, Osmanlıca seçmeli dersine öğretmen vermek için Milli eğitim müdürlüğüne başvurdu.

Giriş Tarihi: 24 Haziran 2013 Pazartesi 21:28
Osmanlıcanın Dersi vermek için başvurdular


Hayrat Vakfı Şanlıurfa Temsilcisi Faysal Vuran yapmış olduğu basın açıklamasında,
04 Nisan 2012 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Hayrat Vakfı arasında imzalanan Osmanlıca kursları protokolü çerçevesinde 370 Halk Eğitimi merkezinde 85 bine yakın kursiyer kaydolmuş, bunların yarısından fazlası sertifika almayı hak kazanmıştır.
2013 yılı itibari ile Milli Eğitim Bakanlığımız Osmanlı Türkçesi dersini seçmeli dersler arasına almış olup, bu dersin okullarda seçilmesi durumunda, Hayrat Vakfı olarak ihtiyaç duyulduğunda, Osmanlı Türkçesi derslerini verebilecek, yeterli öğretim elemanımız bulunmaktadır.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNE KONU İLE İLGİLİ OLARAK DİLEKÇE VERİLDİ.

Hayrat vakfı Şanlıurfa temsilcisi Faysal Vuran, Milli Eğitim Müdürü Metin İlci’yi makamında ziyaret ederek, seçmeli ders Osmanlıca ile ilgili olarak  Osmanlı Türkçesi derslerini verebilecek yeterli miktarda öğretim elemanlarının bulunduğunu söyledi. Bu konu ile ilgili olarak resmi işlem yapılması için dilekçe ile müracaatta bulundu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Düğün magandaları bu kez damadı vurdu, damat öldü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com