Advert
Advert
Advert

Osmaniye Şanlıurfalılar Derneği gecesi yapıldı

Osmaniye Şanlıurfalılar Derneği gecesi yapıldı
Osmaniye Şanlıurfalılar Derneği gecesi yapıldı

Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Başkan Yardımcısı İbrahim Güllüoğlu ile birlikte Osmaniye Şanlıurfalılar Derneği’nin düzenlediği geceye katıldı.

      Osmaniye Şanlıurfalılar Derneği'nin 1. kuruluş yıldönümü nedeniyle Osmaniye Arpacı Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen gecede Şanlıurfalılar bu kez Osmaniye’de buluştu.

     Açılış konuşmaları ve plaket törenin ardından davetliler onurlarına düzenlenen "Sıra Gecesi”nde gönüllerince eğlenme fırsatı buldular.

OSMANİYE ŞANLIURFALILAR DERNEĞİ’NDEN FAKIBABA’YA PLAKET

     Osmaniye Şanlıurfalılar Derneği Başkanı Mehmet Gündüz yoğun programına rağmen davetlerini kırmayarak, Osmaniye’ye gelen Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’ya bir şükran plaketi takdim etti.

     Kendisine gösterilen ilgiden dolayı Osmaniye Şanlıurfalılar Derneği Başkanı Mehmet Gündüz ve geceye katılan tüm konuklara teşekkür eden Başkan Fakıbaba, Şanlıurfa’nın Dünya ve Türkiye turizmi açısından önemine dikkat çekti.

     Şanlıurfa’nın sahip olduğu inanç ve kültür turizmi potansiyelini değerlendirmek istediklerini belirten Fakıbaba, "Şanlıurfa, dünyanın en önemli inanç merkezlerinden biri olacak. Çünkü Şanlıurfa Paganizm dininin ilk başladığı, Hıristiyanlığın resmi din olarak dünyada ilk defa kullanıldığı, Hz. İbrahim'in doğduğu yerdir" dedi.

     Osmaniye ile "kardeş belediye" olmak istediklerini belirten Fakıbaba, Belediye Başkanı Kadir Kara'nın da teklifini kabul etmesi durumunda konuyu ilk meclis toplantısında gündeme getireceğini söyledi.

     Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara da teklifin kendisini onurlandırdığını, konuyu belediye meclisine sunacağını bildirdi.

   Osmaniye Şanlıurfalılar Derneği Başkanı Mehmet Gündüz'ün konuşmasının ardından yerel sanatçılar konser verdi, çiğ köfte ve mıra ikramı yapıldı. Ardından, sanatçılar ve etkinliğe katkı da bulunanlara plaket verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü