Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Osman Can görevinden istifa etti

Osman Can görevinden istifa etti

Giriş Tarihi: 31 Ekim 2010 Pazar 21:24
Osman Can görevinden istifa etti

HSYK’ya üye seçimlerinde Adalet Bakanlığına karşı sessiz kaldığı gerekçesiyle eleştirilen Osman Can, istifa etti. Milliyetin haberine göre Canın Demokrat Yargı Derneğinden istifa etmesi süreci şöyle gelişti.

Gökçer Tahincioğlunun haberi

Referandumda “evet” oyu verilmesini destekleyen, ancak referandumdan sonra Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeliklerine Adalet Bakanlığı’na yakın olduğu iddia edilen isimlerin seçilmesini ağır biçimde eleştiren Demokrat Yargı Derneği’nde, yönetim kurulunun bu görüşlerinin aksine HSYK’nın yeni üyeleri için de esnek bir tutum gösteren dernek eşbaşkanı Can, istifaya davet edildi.

Dernek yönetimince ağır biçimde eleştirilen Can, eşbaşkanlık görevinden istifa etti.  Anayasa Mahkemesi rapörtörlüğü görevinden ayrılarak, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde görev yapmaya başlayan Can, HSYK seçimlerinden sonra bir süre sessiz kalmış, daha sonra dernek yönetiminin aksine üyelik seçimlerini eleştirmemişti.

Bu durum seçim sürecini ağır biçimde eleştiren ve demokrasi mücadelesini kuruldaki yeni üye yapısına karşı sürdüreceğini açıklayan Demokrat Yargı yönetiminde büyük tepkiye yol açmıştı. Eleştiriler üzerine Can, Demokrat Yargı Eşbaşkanlığı’ndan ayrıldı.

Kaynak: Milliyet

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com