Advert
Advert
Advert

OSM Hastanesi yönetimini değiştirdi

Şanlıurfa'da faliyet gösteren OSM Ortadoğu Hastanesi'ninde içerisinde bulunduğu 21 hastanenin Sosyal Güvenlik Kurumuyla ilişkisi kesilmesinden dolayı OSM yeni yönetim atadıdığını açıkladı.

OSM Hastanesi yönetimini değiştirdi
OSM Hastanesi yönetimini değiştirdi

Şanlıurfa'da faliyet gösteren OSM Ortadoğu Hastanesi'nin Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla SGK kapsamından çıkarılmıştı.

OSM ile birlikte 10 ilde toplam 21 hastane SGK ile ilişiği kesilmişti.

Bu gelişmeden sonra OSM hastanesi yönetim kurulunu değiştirdiğini, SGK ile tekrar anlaşma sağlamak istediğini duyurdu. İşte o açıklama: 

Özel OSM Ortadoğu Hastanesi, açıldığı 2008 yılından itibaren Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşmalı olarak çalışan, başta bölge halkı olmak üzere tüm yurdumuza ve hatta yurt dışı hastalara yüksek standartlarda kaliteli sağlık hizmeti veren, her biri uzman doktor olan ondört ortaklı bir sağlık kuruluşudur.

Son dönemde bazı basın-yayın organlarında hastanemizin ismi ile ilgili çeşitli haberler çıkmıştır. Hastanemizin hiçbir vakıf, terör örgütü veya terör örgütü finansmanı ile herhangi bir ilişkisi olmayıp bu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Yönetim kurulumuz ve bütün çalışanlarımız milletini gönülden sevmekte ve devletine her yönü ile bağlı olarak hizmet yürütmektedir.

Her yıl yenilenen ‘sağlık hizmeti alım sözleşmesi’ 01.01.2016 tarihinden itibaren SGK tarafından tek yönlü olarak yenilenmemiştir. Sağlık hizmeti sunduğumuz halkımızın ve yaklaşık 800 çalışanımızın mağdur olmaması için bu konuyla ilgili tüm kurumlar nezdinde gerekli girişimlerde bulunulmuştur.

Bu olaylar nedeniyle kuruluşumuzun daha fazla zarar görmemesi için hastanemiz yeni bir yönetim anlayışı ve yeni bir yönetim kurulu ile hizmetine devam etme kararı almıştır.

Yönetim Kurulu
Opr. Dr. Mithat YAZAR
Opr. Dr. Turgay YÜKSEL
Opr. Dr. Zeki MİL
Opr. Dr. Rafet KELEŞ
Uzm. Dr. Salih GÜNEŞ
Uzm. Dr. Mustafa Sedat BOZKURT

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
OSM AN     2016-01-08 5 KURUŞ ETMEZ HALKIN GÖZÜNDE BÜYÜTÜLDÜ... PARA DOLABI...
m.nihat gerger     2016-01-08 osm hastenesin nasıl bir nimet olduğunu kimse anlamaz 10 yıl önce dışarıda hastene köşelerinde beklediğimi kimse aklına getırmez günümüzde böyle bir hastenenin bulunması büyük nimet
Fethi ASLIHAN     2016-01-08 İlimiz ve bölgemiz için önemli bir ihtiyacı karşılamaktadır.500 yataklı hastane zaten Suriyeli muhacir kardeşlerimizin tedavisini karşılayabiliyor.Böylesine devasa bir kurumun halkın hizmetinde olması hem halkımız hem de bölge insanı için önemlidir.Zaten Devlet büyüklerimiz de kurumlara ceza vermek yerine suçlu kimse suçlu olan kişilerin cezalandırılmasından yanadırlar.
hüseyin karaca     2016-01-08 Hastaneye giden hastalar için devletten 1 yerine 5 aldıklarını da yazın. hep methedisız. ya sizin üzerinizden yapılan soygunlar? daha önce ceza yedi olmadı. devlet deleverelerle baş edemeyince çareyi sigorta kapsamında atmada buldu.
İsa Aldemir     2016-01-08 Şanlıurfa'mız için büyük bir yatırım ve büyük bir sağlık hizmeti vermektedir. Osm hastanesi açılmadan önce hastalarımızı Gaziantep, Adana ve Ankara'ya götürüyorduk o günleri unutmamak lazım oradaki perişan hallerimizi unutmamak lazım!
ülke meslesi     2016-01-08 yolsuzluk yapan osm isz gidi hırsızlaar.
Anne     2016-01-07 birbirinden değerli doktorlar fakat zeki bey doğum yaklaştı hayırlı haberlerini bekliyoruz..
urfalı     2016-01-07 OSM KAYBEDERSE HALK KAYBEDER URFA KAYBEDER DEVLET KAYBEDER HÜKÜMET KAYBEDER.
adil budak     2016-01-07 urfamızda böyle bir kurumun eksikligini vermesin gerçekten büyük bir yatırım ve 750 çalışanın ekmek kapısı.inşallah en kısa zamanda sgk ile anlaşma saglanır.hastalar ve çalışanlar mağdur olmaz...
ali kar     2016-01-07 rabbim emeğinizi hiç etmesin. listedeki doktorlar urfanın en iyi doktorları birbirinden değerli
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı