Advert
Advert
Advert

Ortaöğretimde başörtüsü serbest

Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrasında açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ortaöğretimde başörtüsünün serbest bırakıldığını söyledi.

Ortaöğretimde başörtüsü serbest
Ortaöğretimde başörtüsü serbest

 Bakanlar Kurulu toplantısı ardından Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç önemli açıklamalarda bulundu.

“Ortaöğretime başörtülü devam edilebilecek”

Ortaöğretimde başörtüsünün serbest bırakıldığını açıklayan Arınç, "Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullardaki öğrencilerin kılık ve kıyafetlerine dair yönetmeliğin 4. maddesinin birinci fıkrasının E bendinde yer alan 'başı açık' ibaresi ve aynı bendin son cümlesi yürürlükten kaldırılmıştır. Yarın ve bir sonraki gün yayımlanabilecek. Bununla ortaöğretim kurumlarında başörtülü olarak öğretime devam edilebilecek. Öğretim hayatımız için hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

“DBP/HDP’li vekiller şov yapmak istiyorlar”

Sınırda yaşananlarla ilgili Arınç, “Şu anda geçişler azalmıştır. DBP ve HDP'li vekil ve belediye başkanları sıfır noktasında şov yapmak istiyorlar. Onlar hiçbir kayıt yapılmadan herkesin üzerindeki silahlarıyla geçiş yapmasını istiyorlar.” İfadelerini kullandı.

"Tezkereler 2 Ekim’de Meclis’e gelecek"

Arınç tezkere konusunda ise, “2 Ekim'de Meclis çalışma yapacak. Suriye ve Irak ile ilgili tezkereler gelecek. Şu anda 130 bini geçen bir sığınmacı sayısı var. Kayıtları tutulmaktadır. Türkiye bu geçişlerin güvenli olmasını arzu eder. Araçlarıyla geçmek isteyenler için ayrı bir prosedür var.” şeklinde konuştu. (İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!