Advert
Advert
Advert

ORTA OYUN SAHNELENDİ

Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde tiyatro rüzgârı esti.

ORTA OYUN SAHNELENDİ
ORTA OYUN SAHNELENDİ

 Karaköprü Belediyesinin Ramazan etkinlikleri çerçevesinde sahne alan Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ekibinin sergilediği “Eyvah Kızım Evde Kaldı” adlı orta oyunu gösterisi ilgi ile izlendi.

Karaköprü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Ramazan Etkinlikleri kapsamında organize edilen ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatro ekibinin sahne aldığı “Eyvah Kızım Evde Kaldı” adlı orta oyunu gösterisi Karaköprü’de tiyatro severlerle buluştu.

Anfi meydanında sahnelenen tiyatro gösterisine; Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi’nin yanı sıra, Belediye Başkan Yardımcıları ve çok sayıda Karaköprü’lü tiyatro sever izledi.

Tiyatro gösterisi öncesi kısa bir konuşma yapan Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, “Ramazan ayı duyguların, maneviyatın doruğa çıktığı aylardır. Bizde mümkün mertebe insanımızın, kaynaşması ve bir araya gelmesi için çalışıyoruz. Bugün Büyükşehir Belediyemize ait tiyatro ekibimizin sahneleyeceği oyunlarla da eğlenmeleri noktasında arkadaşlarımız faaliyet gerçekleştiriyor. Ramazan ayının bölgemize barış ve huzur getirmesini diliyorum” dedi.

BAŞKAN ÇİFTÇİ’DEN İFTAR’A DAVET

Karaköprü Belediyesi tarafından Kadir Gecesi’nde düzenlenecek olan geleneksel iftar yemeğine tüm vatandaşları davet eden Başkan Çiftçi, “Bir duyurumuz var. 13 Temmuz Pazartesi günü Anfi meydanında halkımıza açık hem Kur-an Tilaveti hem de iftar yemeğimiz var. İnşallah hepinizle Pazartesi günü iftar da bir araya geliriz” diye konuştu.

Başkan Çiftçi’nin konuşmalarının ardından “Eyvah Kızım Evde Kaldı” adlı orta oyunu gösterisi sahnelendi. Sanat yönetmenliğini Hasan Ocakoğlu’nun yaptığı orta oyununda, kızını evlendirmek isteyen bir babanın damat seçimi komik bir şekilde ele alındı. Tiyatro severler tarafından tam not alan orta oyunu büyük alkış aldı.

Tiyatronun sonunda Karaköprü Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Göçebeler, Sanat yönetmeni Hasan Ocakoğlu’na plaket takdim ederek oyuncuların hepsini tebrik etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!