Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Orpheus Haleplibahçe Mozaik Müzesinde Sergilensin

Orpheus Haleplibahçe Mozaik Müzesinde Sergilensin

Şanlıurfa Kent Konsey, Orpheus Haleplibahçe Mozaik Müzesinde Sergilenmesini istedi

Giriş Tarihi: 6 Aralık 2012 Perşembe 21:42
Orpheus Haleplibahçe Mozaik Müzesinde Sergilensin

Orpheus Haleplibahçe Mozaik Müzesinde Sergilensin
Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ertuğrul Günay’ın yurtdışına kaçırılan ancak Bakanlığın çalışmaları sonucu tarihi M.Ö. 194 yılına ait ‘Orpheus Mozaiğinin’ ‘yılbaşı sürprizi’ olarak ülkeye getireceği” Açıklanmıştır.
Şanlıurfa Kent Konseyi  Başkanı Sabri Dişli, getirilecek olan Orpheus moziaği’nin Haleplibahçe Mozaik Müzesinde sergilenmesini isted.
Dişli yazılı olarak yaptığı açıklamada; “Şanlıurfa da yapılmakta olan Haleplibahçe Mozaik Müzesi kuvvetle muhtemel 2013 yılında açılışı yapılacaktır. Şanlıurfa’dan yıllar önce kaçırılan ismini bu şehre veren çok nadide müzik Tanrısı " Orpheus mozaiği"nin tekrardan doğduğu yer olan Şanlıurfa’mıza, Mozaik müzemize getirileceği, kaçırıldığı bu kentte sergileneceği konusunda, bütün Şanlıurfalılarda bir beklenti oluşmuştur.
Kültür Bakanımızdan bu yılın son günlerinde, yeni yılın başlangıcında Orpheus mozaiğinin Şanlıurfalılara tekrar verileceği müjdesini bekliyoruz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Uluslararası İslâm Bilgeleri Zirvesi Şanlıurfa’da düzenlenecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com