Advert
Advert
Advert

"Örgütten kaçmadı, bilerek gönderildi"

Şırnak'ın Güçlükonak ilçesinde teslim olan 1 PKK'linin, aslında örgüt tarafından sonraki dönemlerde kullanmak için bilerek gönderildiği ortaya çıktı.

Güçlükonak’ta askere teslim olan 1 PKK’linin, yapılan araştırma ve incelemeler sonucunda aslında örgüt tarafından sonradan kullanılmak üzere silah ve teçhizatıyla beraber gönderildiği ortaya çıktı.

Konuyla ilgili Şırnak İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Daha önce güvenlik güçlerine teslim olan A.D. isimli PKK’lı hakkında Şırnak İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Güçlükonak İlçe Jandarma Komutanlığınca yapılan araştırmalar sonucunda, aslında şahsın örgütten kaçmadığı, silahı ve teçhizatı ile birlikte örgüt tarafından sonraki dönemlerde kullanabilmek amacıyla bilerek gönderildiği bilgisi edinilmesi üzerine, babası H.D.’nin evinde arama yapıldı.”

Hatırlanacağı üzere Şırnak bölgesinde, özellikle de Habur Sınır Kapısı’na 8’erli gruplar halinde gelip teslim olan PKK’liler ilgili basında çokça iddialar yer almıştı. Konuyla ilgili olarak 16 Kasım 2014’te yaptığımızhaberde  bu iddialara dikkat çekmiştik. Elde edilen son verilere göre ise 21 Mart 2013’ten bugüne kadar bin 102 PKK’li “teslim” oldu.

Öte yandan Şırnak İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamanın devamında, “Güçlükonak Koçyurdu Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan aramada, 1 adet kaleşnikof piyade tüfeği, 5 Adet kaleşnikof şarjörü, 148 adet kaleşnikof fişeği, 2 adet savunma tipi fünyeleri takılı el bombası, 1 adet örgüt kıyafeti, 1 adet şarjörlük ve 2 adet el bombası kütüklüğü ele geçirilmiştir.” denildi.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır