Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ EĞİTİM DE YÜKSELECEK

ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ EĞİTİM DE YÜKSELECEK

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, yeni eğitim öğretim döneminde açılışı yapılacak olan Organize Sanayi Bölgesindeki Özel Erkan Anadolu Teknik Meslek Lisesini ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 18 Eylül 2015 Cuma 18:16
ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ EĞİTİM DE YÜKSELECEK

2 bin 400 öğrenci kapasiteli ve şu anda bin 200 öğrencisi bulunan okulu ziyaret eden Vali İzzettin Küçük; burada yaptığı açıklamada, okulun Şanlıurfa sanayisini güçlendireceğini, fabrikaların ihtiyaç duyduğu kalifiye insan gücünü sağlayacağını kaydetti.

Özel Erkan Anadolu Teknik Meslek Lisesinden mezun olanların iş bulma konusunda sıkıntı çekmeyeceğini belirten Vali İzzettin Küçük: “Okulumuz ve fabrikalarımız karşılıklı bir sinerji yaratacaktır. Şanlıurfa’da organize sanayi işine iddialı girmiştik. Bu okulda o iddialı yürüyüşün önemli adımlarından biri olacaktır. Böylesi bir önemli yatırımı gerçekleştirdikleri için Erkan Eğitim Kurumlarına da teşekkür ediyorum. Sahip oldukları tecrübe ve birikimlerini Şanlıurfa’da bu okulla icraya dökeceklerdir. Hem organize sanayimize hem de Şanlıurfa’mıza hayırlı olsun” dedi.

Açıklamasının ardından 60 derslikli okulu gezen Vali İzzettin Küçük’e okulda verilecek eğitim branşları hakkında da bilgi verildi. Okulda 2015-2016 eğitim öğretim döneminde Elektrik-Elektronik, Tekstil Teknolojisi, Kimya Teknolojisi ve Makine Teknolojisi alanlarında eğitim verilecek.

Ayrıca özel okul olmasına karşın okulda eğitimler ücretsiz ve iş garantili olarak verilecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Referandum'da ‘Evet’ rekoru beklenen iller belirlendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com