Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Organize besi için 5 ahıra anlatılar

Organize besi için 5 ahıra anlatılar

Köylüler ahır sahibi olacaklar, köyün gençleri de projede çalışacak

Giriş Tarihi: 17 Haziran 2012 Pazar 05:10
Organize besi için 5 ahıra anlatılar
Şanlıurfa Organize Besi Sanayi’nin yapılmasına karşı çıkan köylüler, kendilerine 5 ahır verilmesi karşılığında itiraz etmekten vazgeçti. Köyün gençleri de projede çalışacak…Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa’nın Çalışkan Köyü’nde mera alanı içerisinde, Organize Besi Sanayi Bölgesi kurulmasına karşı çıkan köylüler ile jandarma arasında arbede çıkmış, 8 kişi gözaltına alınmıştı.Olayların ardından, köylüler ve 38 derecede güneş altında barikat kuran robocop kıyafetli jandarmalar uzun süre çalışmaların tamamlanmasını bekledi.İşçi barınakları için yer tespitinin ardından jandarmalar alanı boşalttı. 

Geçen süre zarfında köylü ve yetkililer arasında uzlaşma girişimleri devam etti.
Büyük bir kısmı hayvancılıkla uğraşan Güneş, Çalışkan ve Keberli köyü sakinlerine 5 çiftlik verilmesi karşılığında mutabakat sağlandı. 

Barış girişimine ismi açıklanmayan bir milletvekilinin aracı olduğu öğrenildi.
Anlaşma gereğince ayrıca köyün gençleri ve iş makinelerinin de projede faaliyet göstereceği iddialar arasında yer aldı.532 Ahırlık Besi Sanayi Projesi'nin tamamlanmasıyla beş bin kişiye çalışma imkânı doğacak.
Kaynak:kanalurfa


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Vali Tuna'dan Suriyelilere çağrı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com