Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Organik Üzüm Yetiştiriciliği Projesi Tanıtım Toplantısı yapıldı

Organik Üzüm Yetiştiriciliği Projesi Tanıtım Toplantısı yapıldı

Diyarbakır'da Ziraat Fakültesi tarafından yürütülen 'Diyarbakır İlinde Organik Üzüm Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması' projesinin tanıtım toplantısı yapıldı.

Giriş Tarihi: 27 Ekim 2015 Salı 23:36
Organik Üzüm Yetiştiriciliği Projesi Tanıtım Toplantısı yapıldı

Toplantıya Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bekir Bükün, GAP İdaresi Organik Tarım Küme Projesi uzmanları, Diyarbakır Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü temsilcileri, proje uzmanları, çiftçiler, öğretim üyeleri ile öğrencilerimizin katılımı ile gerçekleştirildi.

Proje ile Diyarbakır ilinde organik üzüm yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılmasının hedeflendiğini söyleyen Proje Koordinatörü Doç. Dr. Gültekin Özdemir,  Projenin Dicle Üniversitesi Ziraat Fakültesi Koordinatörlüğünde Dicle Organik Meyve Üretici Birliği, Yeditepe Üniversitesi,  Fırat Üniversitesi Gaziantep Antepfıstığı Araştırma Enstitüsü işbirliği ile yürütüleceğini belirtti. Tanıtım toplantısında proje ortaklarının yürüttükleri faaliyetler hakkında bilgiler verildi.

Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen projenin yürütülmesi sırasında üzüm üreticilerine modern bağcılık teknikleri, organik yetiştirme teknikleri, organik üzüm yetiştiriciliğinde hastalık ve zararlı kontrolü, bitki besleme ve toprak yapısının iyileştirilmesi,  hasat ve pazarlama ile örgütlenme konusunda uygulamalı eğitimler verilecek.

Ayrıca proje kapsamında Ziraat Fakültesi bünyesinde organik üzüm suyu üretimi gerçekleştirilecek. Üretilecek ürünlerde marka oluşturulacak ve markalı organik ürünler Dicle Üniversitesi Ziraat Fakültesi satış bürosunda satışa sunulacak.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ceza yağdırdı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com