Advert
Advert
Advert

Organ Nakli haftasında Urfa'da program düzenlendi

3-9 Kasım Organ Nakli Haftası nedeniyle Şanlıurfa Büyükşehir Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi ortak bir program düzenledi.

Organ Nakli haftasında Urfa'da program düzenlendi
Organ Nakli haftasında Urfa'da program düzenlendi admin


Düzenlenen programda, Organ nakli 20. yüzyılın ikinci yarısında gerçekleştirilmiş en büyük tıbbı başarı olduğu,  Günümüzde birçok kronik organ hastalıklarında uygulanan rutin, geçerli ve ileri bir tedavi yöntemi ve Organ nakli; hastaların hayata bağlanması, toplumun huzurlu ve mutlu yaşamasına katkıda bulunduğuna dikkat çekildi.
Harran Üniversitesi KC Nakli Merkezi, Doç. Dr. Abdullah Özgönül Harran Tıp’ta, organ nakli Merkezinde; 2015-2017 yılı içerisinde 7 adet canlı vericili KC nakli yapılmış olup, ayrıca yakın illerde nakil yapılan hasta takibi yapıldığına dikkat çekti. 
Urfa CİTY AVM konferans salonunda düzenlenen programa Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Üniversite hastanesinde 3-9 Kasım Organ Nakli Haftasında toplumda bu konuyla ilgili bilinçlendirmeyi amacıyla düzenlenen programa Harran Üniversitesi Rektör Vekili, Tıp Fakültesi Dekanı, Büyükşehir Belediye Başkanı Eşi, Araştırma Hastanesi Başhekimi, Karaciğer Nakli Birim Sorumlusu, çok sayıda akademisyen ve vatandaşlar katıldı

 

Abdullah Özgönül Harran Tıp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle