Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Ören Yerlerin Tanıtımı Arapça ve Kürtçe Yapılsın

Ören Yerlerin Tanıtımı Arapça ve Kürtçe Yapılsın

Tutuklu bulunan Urfa Milletvekili Sayın İbrahim AYHAN TBMM’ye Ören yerlerin kürtçe ve arapça tanıtımı‏ yapılması için soru önergesi verdi.

Giriş Tarihi: 28 Haziran 2013 Cuma 14:32
Ören Yerlerin Tanıtımı Arapça ve Kürtçe YapılsınAyhan;  Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ömer ÇELİK tarafından  Anayasa’nın 98. ve İçtüzüğün 99. maddeleri gereğince yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle verilen soru önergesinde şu taleplere yer verdi:

“Demografik yapıyı da göz önünde bulunduracak olursak ilimiz Şanlıurfa, tarihin en eski yerleşim yerlerindendir. Bu durumu güçlendiren ve kanıtlayan birçok tarihi yerlere ve eserlere ilimizde rastlamak mümkündür. Göbekli Tepe, Şuayb Şehri, Soğmator Harabeleri, Rum Kale, Harran Evleri, Balıklı Göl, Amazon Kadın Mozaikleri ören yerlere verilebilecek örneklerin sadece birkaçıdır. Böylesine tarihi ve turistik yerleri bağrında barındıran ilimizde haliyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisi de her geçen gün artarak devam etmektedir.    

Bu bağlamda


1-İlimizi ziyaret eden yerli ve yabancı turist sayısı yıllık ortalama kaçtır?
2-Gelen turistler daha çok hangi ülkenin vatandaşlarından oluşmaktadır?
3- Tarihi ve turistik yerlerin tanıtımı amaçlı bakanlığınızın rehberlik ve tercümanlık kadrosu var mıdır? Varsa kaç kişi bu görevi yürütmektedir?
4-  Ören yerlerin tanıtımı ve rehberlik hizmeti kaç dilde yapılmaktadır? Bu diller hangileridir?
5- Kürtçe tanıtım ve rehberlik hizmeti bakanlığınızca yapılmakta mıdır? Şayet yapılmadıysa nedenleri nelerdir?
6- Şayet Kürtçe tanıtım ve rehberlik hizmeti verilmiyorsa bakanlığınızın gündeminde Kürtçe tanıtım ve rehberlik hizmeti çalışması var mıdır?”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Nihat Çiftçi: Ceylanpınar Gelişiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com