Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Orduevinde katliam kararı

Orduevinde katliam kararı

Giriş Tarihi: 1 Kasım 2010 Pazartesi 11:19
Orduevinde katliam kararı

Zirve Yayınevi katliamının kilit tanığı olan JİTEMin eski haber elemanı Erhan Özen tartışılacak iddialarda bulundu.

Bugüne konuşan Özen, Zirve katliamı kararının Kalender Orduevinde alındığını söyledi. Ergenekon sanıkları Levent Ersöz, Veli Küçük ve Muzaffer Tekinin de katıldığı toplantıda planlanan bir çok provakatif eylemin kod adının operasyon olduğunu iddia etti. JİTEMin eski haber alma elemanı olduğunu belirten ve gasp suçundan Çorum İskilip Cezaevinde tutuklu bulunan Özen ile izne geldiği sürede konuştuk. İşte Özenin çarpıcı iddialarının satır başları:

Karar ordu evinde verildi


Zirve Yayınevi ile ilgili Kalender Ordu evinde karar çıktı. Misyonerlik faaliyetinin bölgede aktif hale geldiğini bunların engellenmesi zamanın geldiğini ve artık eylemlere geçileceği söylendi. İstanbulda bir Ermeni gazeteci var çok ileri gidiyor dendi. O toplantıya Levent Ersöz, Muzaffer Tekin ve Veli Küçük de bizzat katıldı. Artık eylemlere adım adım geçileceği söylendi. 2004te alınan kararın adı operasyondu. Hatta Fehmi Koru ve Ahmet Türke karşı bir suikast planı vardı. 

JİTEMin parası komutanlıktan

Komutanım Hakan Korkmaz Üsteğmendi. Onun vasıtasıyla Şiran ve Yusuf ile tanıştım. Daha sonra Turhan Çömez ile tanıştırıldım. Kısa bir süre sonra da Muzaffer Tekin ile tanıştırıldım. Kısa bir süre sonra da Muzaffer Tekin ile tanıştırıldım ve herkes ona komutanım diyordu. Yusuf resmi elemandı ama biz gayri resmi elemandık. İki defa Maslaktaki Merkez Komutanlığından para alıyordu ve bize veriyordu. Maddiyatla ilgili hiçbir sıkıntımız yoktu. İstediğimiz zaman araba, para desteği sağlıyorlardı. Bende 3 tane JİTEM kimliği vardı.

Bugün

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com