Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık OPET Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Öztürk, Türk insanının yüzde 95inin tuvalet kullanımını bilmediğini açıkladı!

OPET Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Öztürk, Türk insanının yüzde 95inin tuvalet kullanımını bilmediğini açıkladı!

Giriş Tarihi: 25 Mayıs 2011 Çarşamba 13:19
OPET Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Öztürk, Türk insanının yüzde 95inin tuvalet kullanımını bilmediğini açıkladı!

OPET Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Öztürk, tuvalet temizliği ve hijyenin önemine değinerek, Yaptığımız araştırmalara göre Türk insanının yüzde 95i tuvalet kullanımını bilmiyor dedi.

Öztürk, bu yıl 11incisini düzenledikleri Temiz Tuvalet Kampanyası kapsamında Bursa Osmangazi İlköğretim Okulu öğrencileri ve velileri ile buluştu.

Osman Gazi İlköğretim Okulu Konferans Salonunda, slayt eşliğinde sunum yapan Öztürk, kampanya kapsamında OPET olarak, bilinçli toplum ve bilinçli hizmet anlayışı ile çalıştıklarını söyledi. Amaçlarının, Türkiyenin gündemine Tuvalet Temizliği ve Hijyen konularını getirerek, insanların bilinçlenmesini sağlamak olduğunu belirten Öztürk, çalışmalarını öncelikli olarak OPET istasyonlarında başlattıklarını ifade etti. Şimdiye kadar 10 milyonu aşkın kişiye eğitim verdiklerini anlatan Öztürk, tuvalet temizliği ve kullanımı konusunda bazı rakamları paylaştı.

EVLERİN YÜZDE 6SINDA TUVALET YOK

Bayilerinin verdiği destekle kampanyalarını tüm hızıyla sürdürdüklerini belirten Öztürk, Yaptığımız araştırmalara göre Türk insanının yüzde 95i tuvalet kullanımını bilmiyor. Ayrıca UNICEFin diğer bir araştırmasına göre Türkiyede tuvaletlerin yüzde 31i sağlıksız koşullarda kullanılıyor. Türkiyede, evlerin yüzde 6sında tuvalet yok dedi.

UNICEFin yaptığı diğer bir araştırmaya göre ise dünyada her dakikada, 6 çocuğun ishal ve gıda zehirlenmesinden öldüğünü kaydeden Öztürk, bu hastalık ve ölümlerin en büyük sebebinin tuvalet temizliğindeki eksiklik ve yanlışlıklardan kaynaklandığının altını çizdi.

Tuvalet temizliğinin kısa filmlerle anlatıldığı bilgilendirme toplantısına, öğrenciler ve veliler yoğun ilgi gösterdi.

Kampanya kapsamında, okulun konferans salonunda, 4 seans halinde 1670 öğrenciye eğitim verileceği belirtildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com