Advert
Advert
Advert

Operasyon ve Seçim Anketi Yapıldı!

AK Parti anketler ve sahadaki milletvekilleri kanalıyla nabız tutuyor. İlk izlenim: Operasyonlar destek buluyor. Hükümet konusundaki beklenti ise koalisyon yerine seçime gidilmesi yönünde

Operasyon ve Seçim Anketi Yapıldı!
Operasyon ve Seçim Anketi Yapıldı!

 
AK Parti, terörle mücadele kapsamında başlatılan operasyonlar, koalisyon çalışmaları, erken seçim tartışmalarının vatandaşlar arasında nasıl bir etki yarattığını anlamak için iki koldan çalışma başlattı. Bir taraftan bu konulardan anketler yapılırken bir taraftan da milletvekilleri sahaya indi. Sahadan gelen ilk izlenimlere göre operasyonlara geniş bir halk desteği bulunuyor.

Hükümet konusundaki beklenti ise koalisyon yerine seçime gidilmesi yönünde. Başbakan Ahmet Davutoğlu, il başkanları ile yaptığı toplantıda ''Sivil toplum kuruluşlarıyla faaliyetlerimizi artıralım. Haftalık, aylık raporlandırmalar isteyeceğim'' demişti. Bu talimat üzerine teşkilatların yanı sıra milletvekilleri de seçim çevrelerine gidip nabız tutmaya başladı.

KOALİSYONDA O PARTİ ÖNE ÇIKIYOR

Milletvekilleri sahada vatandaşlar, STK'lar, esnaf ile bir araya gelip sorunlarını dinliyor. Operasyonlar, koalisyon çalışmaları, erken seçim olasılığı gibi ülke sorunlarına nasıl baktıklarını da sordu. Vatandaşın beklentileri, olaylara bakışana yönelik raporlarını hazırlamaya başladılar. Vekiller bu raporları partiye gönderecek. Koalisyon, erken seçim tartışmaları ve önümüzdeki günlerin politikaları belirlenirken vekillerin bu notlarından da yararlanılacak.

Sahadan gelen ilk tepkilere göre vatandaş yapılan operasyonları destekliyor ve devam etmesi gerektiğini düşüyor. CHP ile koalisyona sıcak bakılmıyor. Bir koalisyon olacaksa bunun MHP ile kurulması isteniyor. MHP'nin hükümete kapılarını kapatmasına tabanda büyük tepki var.

BİR AN ÖNCE ERKEN SEÇİM!

Genel olarak koalisyonun ülkeye fayda getirmeyeceği ve bir an önce erken seçime gidilmesi gerektiği dile getiriliyor. Çözüm sürecinin devam etmesi isteniyor ama kamu düzeninden taviz verilmemesi gerektiğinin altı çiziliyor.

Kaynak : Sabah

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Urfalı seçmen     2015-08-08 AKP Yİ bu yalan haberler batırdı dahada betıracak masa başında halk adına halk erken seçim istiyor demek saçmalıktır.Halkla alay etmektir halk tercihini yapmış yok illa beni seçin diyorsanız o zaman seçim değil zorbalık seçimi olur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!