Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Önenden Türk Dış Politikası konferansı

Önenden Türk Dış Politikası konferansı

Giriş Tarihi: 17 Ekim 2010 Pazar 18:06
Önenden Türk Dış Politikası konferansı

Friedrich - Ebert - Stiftung Derneği Türkiye Temsilciliğinin 17-19 Ekim tarihlerinde Istanbulda Point Hotel Taksimde organize ettigi Türk Dış politikasına (TDP) dair uluslararası konferansın açılış konuşmasını AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Şanlıurfa Milletvekili Emin Önen yapacak.

     Konferansa Alman parlamenter Gerd Andres, Tayyibe Gülek, Devlet Bakanı Niels Kadritzke, Le Monde Diplomatique in Almanca basimin Raportörü Heinz Kramer, Alman Uluslararası ve Güvenlik Enstitüsünün eski kıdemli arastırmacısı Yulia Kudryashova, Moskova Avrupa-Atlantik Güvenlik Araştırmaları Merkezinden kıdemli uzman Dietmar Nietan, Alman parlementer ve AB Dış İlişkiler komite üyesi Michael Alexander Rupp gibi dünyanın çeşitli yerlerinden üst düzey yetkili akademisyenler katılıyor.

     Emin Önen, Türk Dış Politikasının genel prensip ve vizyonu üzerine yapacağı konuşmasıyla, Quo Vadis Turkey (Türkiye nereye gidiyor) konulu konferansta Türkiyenin dış politikada merkez ülke konumunda hareket ettiğine dair tebliğ de sunacak.

     Önen, sunumunda komşularla sıfır problem, barış vizyonu ve bölgesine barış ve istikrar ihrac eden bir ülke konumuna geldiği, ritmik diplomasi prensibi çerçevesinde uluslararası örgütleri dış politikasında öncelik atfettiği vurgulanarak BM güvenlik konseyi geçici üyeliği ile Türkiyenin küresel aktör rolü oynadığını ve artık norm üreten bir ülke haline geldiğini anlatacak.

Müslüm Abacı / www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com