Advert
Advert
Advert

Önen'den 'Helallik' Ziyaretleri

Bu dönen aday gösterilmeyen AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdülkadir Emin Önen, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’e nezaket ziyaretinde bulunarak bir süre sohbet edip helallik diledi.

Önen'den 'Helallik' Ziyaretleri
Önen'den 'Helallik' Ziyaretleri

Önen, memleketimize hizmet eden herkese bundan böylede her zaman destek olmaya devam edeceklerini söyledi.

Dava şuurunda küsmek yoktur
2015 yılı Genel Seçimlerinde AK Partiden 12 Milletvekili adayının belirlenmesinin ardından tanıtım toplantısı için Şanlıurfa’ya gelen AGİTPA Başkan Yardımcısı Şanlıurfa Milletvekili Abdülkadir Emin Önen, gerek Milletvekili olduğu 2 dönemde kendisine destek olan ve Şanlıurfa’nın sorunlarının giderilmesi için çaba sarf eden, gerekse Milletvekili adayı gösterilmeyen bazı küskünlerin olduğunu öğrendiği, hatta ilgisizlik zannederek, listeye kızarak gönül koyanları ikna etmek, genel amacın ülkemize, memleketimize ve insanlarımıza hizmet olduğunu anlatarak oyuna gelmeden, kişileri düşünmeden memleketimize hizmet etmenin birlik ve beraberliğimizden geçtiğini anlatmak maksadıyla bir dizi ziyaretlerde bulunup hem fikir alış verişinde bulundu, hemde helallik dileyerek, “Dava şuurunda küsmek yoktur. Ben yoksam dava yoktur, parti yoktur zihniyetini reddediyorum. Siyaset bir meslek değildir, bir hizmet aracıdır, bir misyondur. Bu bir bayrak yarışıdır. Dava kalıcı makamlar geçicidir. Bizler yeni Türkiye’nin istikametini belirlerken birbirimizden kopmayacağız” dedi.

‘Allah razı olsun’ denilmesi çocuklarıma en büyük mirastır
Vali İzzettin Küçük’ü de makamında ziyaret eden Milletvekili Emin Önen, “Kariyer hedefim sorulduğunda hep şunları söyledim. Bu iş er ya da geç bitecek, bittiğinde insanlarımız Allah razı olsun diyorlarsa, bu benim için çocuklarıma bırakacak en büyük mirastır. Bende bugüne kadar Urfa sokaklarında Salih Hocanın oğlu olarak yürüdüm. Bu benim en büyük sermayem oldu. Siyaset ve hizmet etme sadece vekil olunca olmuyor. Urfa’da 8 yıl boyunca bir zihniyet değişimine ihtiyaç olduğunu söyledim. Şimdi geriye dönüp baktığımda bu zihniyet değişimine bir nebze olsun katkı sağladığımı düşünüyorum. Ben bundan sonra da elimden geldiğince destek olmaya devam edeceğim” diyerek kendisinin varsa hakkını helal ettiğini belirtip helallik diledi.

Hizmet etmek sadece Milletvekili olunca olmuyor
Vali İzzettin Küçük de, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Böyle düşündüğünüz için çok sevindim. Hizmet, sizin de dediğiniz gibi hizmet etmek sadece Milletvekili olunca olmuyor. Hizmet istenildiğinde her zaman, çeşitli şekillerde de yapılabilir. Ülkemize ve Şanlıurfa’ya hizmet konusunda çabalarınızı ve katkılarınızı biliyoruz. Bizimde tek amacımız görevli olduğumuz ile ve insanlarımıza en iyi şekilde hizmet etmek, sorunlarına çare bulmak, insanların huzur ve refahını sağlamaktır” diyerek hakkını helal ettiğini belirtti.
Milletvekili Emin Önen, Vali İzzettin Küçük ile bir süre sohbet ettikten sonra makamdan ayrıldı.
Önen, aynı günün akşamı da Kanal Urfa Televizyonunda “Seçim 2015” programında Kadir Çelikcan’ın canlı yayın konuğu oldu ve sorularını cevapladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu