Advert
Advert
Advert

Önderlik Allah gibi gösterilecek

Önderlik Allah gibi gösterilecek
Önderlik Allah gibi gösterilecek

PKKnın şehir yapılanması KCK mensuplarının “önderliği” bölge halkına “Allah” gibi göstermeye çalıştığı ortaya çıktı. İddianameye görne örgüt mensupları “Kürt insanına örgütün nasıl tanıtılacağı konusunda önderliğin Allah gibi gösterilmesi talimatı veriyor. KCK Davası sanığı Osman Baydemir de kendini anlatırken “Camiden çıkıp, harekete katıldım” diyor.

PKKnın yönetim kadrosunun Hıristiyanlık dinini benimsediği iddialarını güçlendiren deliller KCK İddianamesinde de yer alıyor. 

PKK elebaşı Murat Karayılanın sağ kolu Fethi Şarlatanın Hıristiyan olduğu ortaya çıkmıştı. Şimdi de KCK Davası sanığı Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemirin kendini anlatırken “Camiden çıkıp, harekete katıldım” dediği ortaya çıktı.

Bu ifadeler PKKnın şehir yapılanması KCKyla ilgili İddianameye girdi. 76 parça ve 7 bin 587 sayfa olan KCK İddianamesinde yer alan bilgilere göre, KCK, Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemiri yargıladı. Neden ise, “Edi Bese” ve “Sayın Öcalan” kampanyalarına yeterli desteği vermediği iddiası. Yargılamayı sözde KCK/TM Hukuk Komitesi üyeleri Ümit Aydın ve Seda Akbaş Can yaptı. Yargılama sonunda da Baydemire kınama cezası verildi. Ve bu kararı Belediye Başkanı Baydemire, Belediyenin temizlik işçisi tebliğ etti.

“CAMİDEN ÇIKIP HAREKETE KATILDIM”
İddianamede, Osman Baydemirin savunması da yer alıyor. Baydemir savunmasında, uzun uzun harekete(KCKya) bağlılığını anlatırken, şöyle diyor: “Beni bu harekete bağlayan, beni bu harekete çeken, beni camiden çıkarıp bu harekete katan en büyük.... bu hareketin... ve bir yerde bu hareketin tartışma kültürüdür.”

KCKDAN “ÖNDERLİK ‘ALLAH GİBİ GÖSTERİLECEK” ŞİRKİ
KCK İddianamesinde yer alan bilgiler, örgüt mensuplarının “Önderliği” halka “Allah” gibi gösterme politikası güttüğünü de ortaya koyuyor. İddianamenin 78. sayfasında Partileşmede ısrarın toplumsallaşmada ısrar olduğu, Kürt insanına örgütün nasıl tanıtılacağı konusunda önderliğin verdiği mücadele ile önderliğin anlaşılması açısından yapılan açıklamalarda önderliğin Allah gibi gösterilip kendilerini peygamber gibi gösterilmesi ifadeleri yer alıyor.

Yeni Akit

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı