Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 'Önceliğimiz dul ve yetimlere sahip çıkmak'

'Önceliğimiz dul ve yetimlere sahip çıkmak'

Türkiye’ye sığınan Kobanililerin sorunlarının giderilmesi için kurulan Kobanililer Dayanışma Merkezini ziyaret eden Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, burada yaptığı açıklamada öncelikli hedeflerinin Kobanili dul ve yetimlere sahip çıkmak olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 30 Nisan 2015 Perşembe 08:08
'Önceliğimiz dul ve yetimlere sahip çıkmak'


Suriye’de yaşanan karışıklıklardan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyelilerin yaşam mücadelesi devam ediyor. Şanlıurfa Valisi Küçük, Kobani’de IŞİD ile YPG arasında yaşanan çatışmalardan kaçarak Şanlıurfa’ya sığınan Kobanililerin sorunlarının çözümünün için kurulan Kobanililer Dayanışma Merkezini ziyaret etti.

Haliliye ilçesinde yeni kurulan merkeze saat 14.00'de gelen Küçük’ü çok sayıda Kobanili karşıladı. Burada Kobanlilerle konuşan Küçük’ün sözleri tercüme edildi.

Kobani’nin şu an yaşanılacak durumda olmadığını hatırlatan Küçük, “Şu ana kadar Kobani’ye dönüş yapan 75 bin kişi var. Ama bunların çoğu Türkiye’ye dönmek için tekrar müracaat ettiler. Yani savaşın bitmesi sorunların bitmesi anlamına gelmiyor. Gerek o bölgenin yeniden inşa edilmesi gerekse de Türkiye'de yaşayan Kobanililerin yaşamlarını sürdürebilmesi için sizin bize bizim de size destek vermesi gerekir.” Dedi.

Valilik olarak tek kurumla muhatap olmanın yaşanan sorunların çözümü noktasında daha faydalı olacağını belirten Küçük, birinci önceliklerinin dul ve yetim çocuklara sahip çıkmak olduğunu söyledi.


Böyle bir merkezin açılmasının kendilerini çok mutlu ettiğini söyleyen Küçük, Kobanililerin değişik isimlerde dernekleşmesi yerine tek çatı altında toplanmasının daha iyi olacağını söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Eyyübiye Yenice'de yolu trafiğe kapattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com