Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Onbinler Bediüzzaman için Şanlıurfa'ya akın etti

Onbinler Bediüzzaman için Şanlıurfa'ya akın etti

Şanlıurfa'da Bediüzzaman Said Nursi için mevlit okutuldu. Mevlide Şanlıurfa merkez ve çevre illerden 10 binlerce kişi katıldı.

Giriş Tarihi: 13 Temmuz 2015 Pazartesi 06:33
Onbinler Bediüzzaman için Şanlıurfa'ya akın etti

Bediüzzüman Said Nursi için Şanlıurfa'da her yıl okutulan geleneksel mevlidi şerif kılınan teravihten sonra okundu.

Hz. İbrahim Peygamberin makamı olan Dergah Camisi'nde (Balıklıgöl havzası) yatsı namazının ardından onbinlerce nur talebesinin katılımı ile mevlit okutuldu. Yurdun değişik illerinden gelen  10 binlerce kişi, ilk olarak Dergah Camisi'nde bulunan Said Nursi'nin vefatının ardından ilk defnedildiği ilk yerde dua etti. Akparti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç ile Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu'nun da katıldığı mevlitte camiye sığmayan vatandaşlar, bahçeye serdikleri kilimlerinin üzerinde oturarak mevlidi dinledi.

Programın ardından Şanlıurfa BŞB Celalettin Güvenç'te Mevlüt için Urfaya gelen misafirlere lokma tatlısı ikram etti.

Haber: Mehmet Guli Aslan / www.balikligol.com 

YORUMLAR
  • yorum2015-07-13 15:44:58Ali

    Ramazan ayı sona eriyor. Bu ayın bir özelliği de imkânı olanların fitre ve zekât ile ihtiyaç sahiplerini sevindirme mükellefiyetidir.rnFitre, ramazan ayı içinde, en geç bayram namazından önce fakirlere verilen ve de en az miktarı din adamlarınca belirlenen sadakaya verilen isimdir. Bu yıl en düşük miktarı 11.5 TL olarak belirlenmiştir.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com