Reklamı Geç
Advert
Advert

Önal: Kentsel dönüşüme ağırlık verilmeli

Şanlıurfa İnşaat ve Müteahhitler Derneği Başkanı Mustafa Önal, Kentte daire fiyatlarının düşmesi için kentsel dönüşüme ağırlık verilmesi, yeni imar alanlarının açılması ve altyapı hizmetinin yapılmasının şart olduğunu söyledi.

Önal: Kentsel dönüşüme ağırlık verilmeli
Önal: Kentsel dönüşüme ağırlık verilmeli

KAT KARŞILIĞI ÇOK YÜKSEK

Şanlıurfa'da Daire ve kira fiyatlarının aşırı yükselmesi ile ilgili bir açıklama yapan İnşaat ve Müteahhitler Derneği Başkanı Mustafa Önal: “Fiyatların pahalı olmasının en büyük nedeni yüzde 50-60'lara varan kat karşılığı alımı nedenidir. Veya Müteahhit arsayı pahalı aldığından dolayı daireler kentimizde fahiş fiyatla satılmaktadır.”

KENTSEL DÖNÜŞÜME AĞIRLIK VERİLMELİ

TOKİ'nin Belediyelerin ve Özel sektörlerin kentin muhtelif yerlerinde bir an önce kentsel dönüşüm ve toplu konutlar yapmaları gerektiğini aktaran Önal, “TOKİ'ye sağlanan şartlar bizim müteahhitlerimize sağlansın bizde toplu konutları ucuza vatandaşlarımıza satalım” dedi.

SURİYELİLER FİYATLARI ARTTIRDI

Şanlıurfa'da daire ve kira fiyatlarının artmasının en büyük nedenlerinden biride Suriyelilerin olduğunu açıklayan Önal, “Şanlıurfa'mız sürekli göç almasının yanı sıra sayıları onbinleri aşan Suriyelilerin kentimizde yaşamaları nedeniyle, daire ve kira fiyatlarını aşırı şekilde yükseldiğini ifade etti.

Aziz Budak Şanlıurfa OLAY

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son Dakika haberi!  Binlerce polis açığa alındı
Son Dakika haberi! Binlerce polis açığa alındı
1. Uluslararası GAP Entegre Vektör Mücadelesi Kongresi Başladı
1. Uluslararası GAP Entegre Vektör Mücadelesi Kongresi Başladı