Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Önal: Kentsel dönüşüme ağırlık verilmeli

Önal: Kentsel dönüşüme ağırlık verilmeli

Şanlıurfa İnşaat ve Müteahhitler Derneği Başkanı Mustafa Önal, Kentte daire fiyatlarının düşmesi için kentsel dönüşüme ağırlık verilmesi, yeni imar alanlarının açılması ve altyapı hizmetinin yapılmasının şart olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 9 Haziran 2014 Pazartesi 12:13
Önal: Kentsel dönüşüme ağırlık verilmeli

KAT KARŞILIĞI ÇOK YÜKSEK

Şanlıurfa'da Daire ve kira fiyatlarının aşırı yükselmesi ile ilgili bir açıklama yapan İnşaat ve Müteahhitler Derneği Başkanı Mustafa Önal: “Fiyatların pahalı olmasının en büyük nedeni yüzde 50-60'lara varan kat karşılığı alımı nedenidir. Veya Müteahhit arsayı pahalı aldığından dolayı daireler kentimizde fahiş fiyatla satılmaktadır.”

KENTSEL DÖNÜŞÜME AĞIRLIK VERİLMELİ

TOKİ'nin Belediyelerin ve Özel sektörlerin kentin muhtelif yerlerinde bir an önce kentsel dönüşüm ve toplu konutlar yapmaları gerektiğini aktaran Önal, “TOKİ'ye sağlanan şartlar bizim müteahhitlerimize sağlansın bizde toplu konutları ucuza vatandaşlarımıza satalım” dedi.

SURİYELİLER FİYATLARI ARTTIRDI

Şanlıurfa'da daire ve kira fiyatlarının artmasının en büyük nedenlerinden biride Suriyelilerin olduğunu açıklayan Önal, “Şanlıurfa'mız sürekli göç almasının yanı sıra sayıları onbinleri aşan Suriyelilerin kentimizde yaşamaları nedeniyle, daire ve kira fiyatlarını aşırı şekilde yükseldiğini ifade etti.

Aziz Budak \ Şanlıurfa OLAY

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'daki Tarım arazilerine DSİ tarafından su verilecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com