Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık OMURGA SAĞLIĞINDA GÜNCEL YAKLAŞIMLAR SEMİNERİ

OMURGA SAĞLIĞINDA GÜNCEL YAKLAŞIMLAR SEMİNERİ

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi, Spor Fizyoterapistleri Derneğiyle beraber Omurga Sağlığının Güncel Yaklaşımlar Sempozyumu düzenliyor.

Giriş Tarihi: 7 Ekim 2016 Cuma 16:50
OMURGA SAĞLIĞINDA GÜNCEL YAKLAŞIMLAR SEMİNERİHarran Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans salonunda başlayan, 7-8 Ekim 2016 tarihlerinde yapılacak olan sempozyumun açılış törenine, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Feridun Akkafa, Başhekim Yardımcısı Yardımcı Doç. Dr. Dursun Çadırcı, Doç. Dr. Mehmet Akif Altay ve çok sayıda ilgili katıldı.
Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Mehmet Akif Altay’ın öncülük ettiği Sempozyumun ana konusu en çok karşılaşılan Omurga Problemlerinde güncel tedavi yaklaşımlarıdır. Ayrıca sempozyumda, bel boyun problemlerinde ortaya çıkan mekanizmalar, önlenmesinde ve bu yaralanmaların tedavisindeki multidisipliner yaklaşımlar uzman konuşmacılar tarafından detaylı bir şekilde ele alınacak. Bununla birlikte programda, spinal stabilizasyon egzersizleri ile ilgili workshoplar yer alacak.
Sempozyumun açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Taşaltın, omurga sağlığının önemine dikkat çekti. Bilimsel içeriği oldukça dolu ve yoğun olan programa gelen bütün öğretim elemanlarını ve öğrencileri tebrik etti, başarılar diledi.
2 gün sürecek programın ilk gününde;“ Omurga Kinezyolojisi, Omurga Cerrahilerinde güncel yaklaşımlar, omurganın postüral koreksiyonu, spinal mobilizasyon ve manipulasyon, omurga sorunlarına bağlı bel ağrılarının bölgemizde görülme prevelansı, problemlerin önlenmesinde stabilizasyon egzersizleri” gibi pek çok konu hakkında bilgi verildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da vicdansızlığın böylesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com