Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Ölümlere sevinen kişi insanlıktan nasibini almamıştır"

"Ölümlere sevinen kişi insanlıktan nasibini almamıştır"

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde Dr. Abdullah Biroğul'un PKK tarafından katledilmesinden sonra bir doktorun sosyal paylaşım sitesinde bu cinayete sevindiği mesajını paylaşmasına tepkiler gelmeye devam ediyor.

Giriş Tarihi: 4 Eylül 2015 Cuma 14:21

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde PKK’lilerin saldırısı sonucu hayatını kaybeden Dr. Abdullah Biroğlu için sosyal paylaşım sitesinde;  “Kimse kusura bakmasın bir doktor olarak sevindim, dünya kitap okumuş cahil bir insandan kurtuldu” ifadelerini paylaşan Dr. Selçuk Kılıçkov’a tepkiler gelmeye devam ediyor.

Sağlık Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, söz konusu paylaşım hakkında yaptığı değerlendirmede, “İddialar doğruysa o insan, insanlıktan nasibini almamıştır” dedi.

Vicdan ehli hiçbir insanın ölümlere sevinemeyeceğine inandığını belirten Ensarioğlu, “Malum kişinin bu paylaşımı yapıp yapmadığını kesin olarak bilmiyorum ama ölümlere sevinen insan,  insan değildir. Kan ve gözyaşının hiç kimseye fayda getireceğini düşünmüyorum. Eğer iddialar doğruysa bu ve bunun gibi insanların insanlıktan nasibini almadığını düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Ensarioğlu, “Acıları dindirmek için mücadele veriyoruz ama acıya boğulan taraf biz oluyoruz, yaşanan bu olumsuzluklar sağlık camiamızı derinde üzüyor ama bütün tehditler ve şiddetler Allah’ın izniyle bizi halkımıza hizmet etme noktasında geride bırakmayacaktır.” dedi.

Öte yandan Edirne Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün ardından Edirne Tabip Odası da insanlık dışı paylaşımda bulunan Dr. Selçuk Kılıçkov hakkında soruşturma başlattı.

Edirne’nin Süloğlu ilçesinde görev yapan Dr. Selçuk Kılıçkov’a ulaşmaya çalıştıklarını belirten Edirne Tabip Odası Başkanı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, raporlu olduğu için çalıştığı sağlık ocağında kendisini bulamadıklarını, doktorun kendisine ve eşine ulaşamadıklarını, ama konuyla ilgili soruşturma başlattıklarını verilecek cezayla Dr. Selçuk Kılıçkov’un meslekten uzaklaştırılabileceğini ifade etti.  (Yunus Sırat/M.Sıdık Bilge-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com