Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Ölüm nedenleri bilinmiyor

Ölüm nedenleri bilinmiyor

Giriş Tarihi: 3 Şubat 2010 Çarşamba 06:33
Ölüm nedenleri bilinmiyor

17.12.2009 tarihinde H.E. ve S.E. adlı çocukların özel bir sağlık kuruluşuna başvurmaları üzerine, adı geçen çocuklara "akut bronşit" tanısı ile tedavi verilmiştir. Ancak her iki çocuk 18.12.2009 tarihinde evlerinde vefat etmiştir. Aynı aileden İ.E. ailesi tarafından kontrol amaçlı olarak Şanlıurfa Çocuk Hastanesine getirilmiş ve adı geçen çocuk "miokardit (kalp kası iltihabı)" tanısı ile hastaneye yatırılmıştır. Ancak İ.E. adlı çocuk da 20.12.2009 tarihinde hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir.

Söz konusu ölüm olaylarına ilişkin olarak Valiliğimizce soruşturma açılmış olup, soruşturma kapsamında ailenin evde tükettiği gıda maddelerinden numune alınarak, Ankara Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezine gönderilmiştir. Adı geçen merkezden alınan sonuç raporunda, incelemesi yapılan gıda maddelerinin kimyasal ve bakteriyolojik analizlerinde herhangi bir olumsuzluk tespit edilememiştir.

Her üç çocuğun vefatı ile ilgili olarak kesin sonuca ulaşılabilmesi için Adli Tıp Kurumundan otopsi raporlarının sonucu beklenilmektedir.

Kamuoyuna duyurulur.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com