Advert
Advert
Advert

Olmaz böyle reklam

Olmaz böyle reklam
Olmaz böyle reklam

Saraç Eğitim Kurumu yeni kurulacak olan Saraç İlgi Koleji’yle ilgili bir internet sitesine verdiği reklam ile görenleri şaşırttı.

 

Sitenin video haberlerinin girişinde bulunan “Eğitim” konulu reklamın ayrıntıları düşünülmeden verilmesi çok konuşulacağa benziyor.

 

Söz konusu reklamda Saraç İlgi Koleji kelimelerin baş harflerini farklı bir tonla yazarak farklı anlamlar çağrıştırıcı bir reklama imza attı.

 

 Biz anlaşıldığı şekliyle “Etik” olmadığı için buraya verilen mesajı yazamadık.  Ancak uyarıda bulunuyoruz.

 

Oysa “Reklamcılık” bir meslek dalıdır.  

 

UZMANLARIN DİLİYLE “REKLAM NASIL VERİLİR?”

İnsanların dikkatini çekmek için bir çok araç ve yöntem bulunmaktadır. Görsel veya işitsel öğeleri verilen reklam mesaj üzerine yoğunlaştırmamız gerekmektedir, bu amaçla iletşim basit ve anlaşılır olmalıdır. Tanıtım verirken amaçlara ve hedeflere yönelik bir strateji oluşturmamız gerekir, buna göre;  hedef kitle, bu çalışmanın amacı, ürün veya hizmet avantajı, ürün veya hizmet üstünlüğünün nedenleri, ürünün, hizmetin  ve işletmenizin kişiliği göz önünde bulunarak oluşturulmalıdır.

Satış ve pazarlama taktiklerinin ana teması, reklam stratejisi ve ürünün pazarlaması, diğer rakip ürünlere tercih edilme sebepleri ve ayırıcı özellikleri üzerine inşa edilmelidir. Hedef kitle ve pazar payı, yapılacak stratejinde en belirleyici etkenlerden biridir.

Hedef Pazar ve kitle ise, ürünle ve hizmetle var olan ilişkisi açısından şu şekilde sınıflandırılabilir:

 

— Ürünü ve hizmeti kullanmayanlar,

— Ürünü ve hizmeti hiç kullanmamış ve hiç kullanmayacak olanlar,

— Ürünün ve hizmetin farkında olmayanlar ancak geleceğin olması muhtemel alıcıları.

Reklam verirken iletişimin en güçlü kaynaklarını kullanılır, bu nedenle bir tanıtım kampanyası için slogan başarının parmak izidir. Slogan, bir ürünün, markanın ve hizmetin iddiasını ve felsefesini ortaya koyan ve hisleri tetikleyen en önemli iletişim araçlarından biridir. Bu sayede işletmenizin prestijini de tanıtım verirken ön plana çıkarmış olursunuz.

Bir reklamı verirken, ürünün, hizmetin ve markanın tanıtımda kullanılacak sloganlar kalıcılığı sağlamada çok büyük önem taşır. Diğer taraftan işletmenizi, ürününüzü ve hizmetinizi iyi bir şekilde tanımlamanız ve hedeflerinizi ortaya koyabilmiş olmanız gerekir. Böylece reklam vermenizin size getireceği gerçek faydaları ortaya çıkarmış olacaksınız.

 

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu