Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Ölçü Aleti Uyarısı

Ölçü Aleti Uyarısı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Şanlıurfa İl Müdürlüğü, ölçü aletlerinin muayenesinin yapılması konusunda uyarıda bulundu.

Giriş Tarihi: 10 Ocak 2013 Perşembe 20:43
Ölçü Aleti Uyarısı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Şanlıurfa İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada şöyle denildi: 3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu' nun 9. maddesine göre akaryakıt sayaçları , LPG sayaçları, yüksek çekerli vasıta baskülleri (kantarlar), II.sınıf teraziler (kuyumcu terazileri ), taksimetreler, III. Sınıf teraziler (barkod veren market terazileri) ve çekeri 2000 kg’ dan yüksek olan basküllerin periyodik muayene ve damgalamaları 2 yılda bir yapılmaktadır. Periyodik muayene süreleri dolmuş olan ölçü ve ölçü aletleri sahiplerinin, sürenin dolduğu yılı izleyen Ocak ayının başından Şubat ayının son günü mesai bitimine kadar, Müdürlüğümüzden temin edecekleri müracaat dilekçelerine muayene ve damga ücretlerinin Muhasebe Birimlerine (Defterdarlık/ Muhasebe Müdürlüklerine) ve Yerinde Muayene Giderlerinin yatırıldığına dair makbuzu ekleyerek, Müdürlüğümüze şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

Periyodik muayene zamanını geçiren ve periyodik muayene için müracaat etmeyen ölçü ve ölçü aletleri sahibi veya ilgililer hakkında 3516 sayılı ölçüler ve Ayar Kanunu'nun 15. maddesinin (c) bendine göre “Damgası kopmuş, bozulmuş, damga süresi dolmuş ölçü aletini kullanan kişiye, (2013 yılı için) her bir ölçü aleti için 1464,00( bindörtyüzatmışdört Türk Lirası) İdarî para cezası verilir. Ayrıca bıı ölçii aletlerine el konularak mülkiyetinin kamuya geçirilmesine karar verilirdenilmektedir.

Periyodik muayene başvurusunu yaparak cezalı duruma düşmemeniz için en geç 28 Şubat 2013 günü mesai bitimine kadar İl Müdürlüğümüze müracaat ederek damga ücretlerini yatırmak üzere resmi yazı alarak muhasebe birimlerine yatırmaları ayrıca Ziraat Bankası nezdinde bulunan İl Müdürlüğü Hesabına Yerinde Muayene Ücretini yatırarak dekontları ile birlikte en geç 28 Şubat 2013 günü mesai bitimine kadar Müdürlüğümüze müracaat etmeniz gerekmektedir.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com