Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya OLAY’A BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ

OLAY’A BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyetinin Başarılı Habercilik Ödülleri değerlendirmesinde ‘Barış – Aşiti’ haberiyle birinciliğe layık görülen Şanlıurfa Olay Gazetesi Haber Müdürü Salih Demir ödülünü aldı.

Giriş Tarihi: 29 Eylül 2013 Pazar 21:01
OLAY’A BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ


GGC Lokali'nde 28'incisi düzenlenen ödül törenine AK Parti Milletvekilleri Süleyman Hamzaoğulları ve Mine Lök Beyaz, Diyarbakır Vali Vekili Mehmet Yiğit, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hafize İpek, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, AK Parti ve BDP İl Başkanları ile STK Temsilcilerinin yanı sıra gazeteciler ve çok sayıda konuk katıldı.

Törende konuşan GGC Başkanı Mehmet Veysi İpek, bu yıl 28'incisi düzenlenen "Yılın Başarılı Habercilik Ödülleri" ne gösterilen ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirdi.
Haberciler için büyük önem taşıyan yıpranma hakkının iadesi konusunda geçen yıl törene katılan Başbakan Yardımcısı Arınç'ın bu talebi gerekli yerlere ileteceği sözünü verdiğini hatırlatan İpek, "Sayın Arınç'a bu konuyu Başbakan ile paylaştığı için teşekkürü borç bilirim. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın direktifleriyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yıpranmayla ilgili hazırladığı tasarı TBMM'de kabul edildi. Mecliste bu tasarının yasalaşmasına destek veren hükümet ve tüm siyasi partilere bu vesileyle teşekkür ederiz" diye konuştu.

Umut veren haberler yapmak istiyoruz
Veysi İpek, çözüm süreciyle bölgede 9 aydan bu yana bahar rüzgârı estiğini, bunun en büyük destekçisinin de bölgedeki gazeteciler olduğunu söyledi.İpek, Kan ve ölüm haberleri yerine umut veren haberler yapmak istediklerini belirterek, “Bazı kişilerin farklı meslek gruplarında çalışmasına rağmen sosyal güvenlik primini yerel gazetede yatırmak suretiyle basın kartı sahibi olmasının düşündürücü olduğunu ifade ederek, "Denetimsiz dağıtılan sarı basın kartları mesleğimizin saygınlığını zedelemektedir" dedi.

Saygınlığı zedelemektedir
"Habercilerin kavuşması gereken özlük hakları salt yıpranmayla sınırlı değil" diyen İpek, şunları kaydetti:"Maalasef Türkiye'de en kolay gazeteci olunuyor. Maalesef diyorum çünkü bu işte ihtisasın bir önemi kalmamış görünüyor. Herhangi bir yayın organında yorum, röportaj ya da araştırma türünde bir yazısı yayınlanan kişiler kendini haberci addediyor. Avrupa'da basın meslek örgütlerinin bazı kriterler ışığında başvurana verdiği basın kartını ülkemizde devletin vermesi tartışmaları da beraberinde getiriyor. Bazı kişilerin farklı meslek gruplarında çalışmasına rağmen sosyal güvenlik primini yerel gazete ve televizyonlarda yatırmak suretiyle basın kartı sahibi olması düşündürücüdür. Denetimsiz dağıtılan sarı basın kartları mesleğimizin saygınlığını zedelemektedir."

Artık birlikte, mutlu bir şekilde yaşamanın hazzı var
Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, ise, geçen yılki ödül törenine Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın da katıldığını hatırlattı. "Sayın Arınç konuşmasında 'Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'in konuşmasının altına imza atarım' demişti" diyen Atalay, bu temennilerin gerçek olduğunu vurguladı. Atalay, bugün bölgenin, Diyarbakır'ın bir başka güzel ve yaşanılır olduğunu vurgulayarak, şöyle dedi: "Artık bölgede birlikte, mutlu bir şekilde yaşamanın hazzı var. Böyle bir ortamda gazetecilik yapmak da çok güzeldir. Ulusal ve yerel basında görev yapan meslektaşlarımız bugünkü sürece çok büyük katkı sağladı. Bundan sonra da bu katkıyı devam ettirecek. Diyarbakır'a en büyük katkıyı basından meslektaşlarımızın sunduğunu düşünüyorum. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum."

Yıpranma paylarıyla ilgili daha çok yol alacağız
Basınla ilgili düzenlemelerde hergün yeni gelişmeler olduğunu, geçen yıl konuşulan bazı sorunların giderildiğini dile getiren Atalay, "Yıpranma paylarıyla ilgili daha çok yol alacağız. Eskiden kullandığımız tüm hakların ve sarı basın kartıyla ilgili hakların hepsinin geri geleceğini düşünüyorum. Yeterki biz el ele, kol kola çalışalım" diye konuştu.

Ödülünü Atalay''ın elinden aldı

Jüri üyeleri Alişer Delek, Ayşe Wieting, Doğan Satmış, Mehmet Oğuz, Mete Çubukçu, Meysel Tuncer, Mithat Bereket, Murat Sezer ve Ramazan Pertev'in değerlendirmeleri sonucu gazete ve haber dalında
"Barış-Aşiti " başlıklı haberiyle birinciliğe layık görülen Şanlıurfa Olay Gazetesinden Salih Demir ödülünü Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Atalay'ın elinden aldı.

Dereceye girenler
Spor dalında "Bu Ailede Herkes Sporcu" haberiyle birinciliğe layık görülen Anadolu Ajansı muhabiri Mehmet Çakan ise ödülünü Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı Doğan Satmış'ın elinden aldı. Jüri Özel Ödülüne layık görülen Suriye'de kaybolan gazeteci Beşar Kadumi ve Destek Sunan Haberci Dostları ödülü Kaddumi'nin eşi Ayşe Kaddumi'ye GGC jüri üyesi Alışer Delek tarafından verildi. Radyo dalında Can Radyo'dan Kadir Oğul ödülünü Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, gazete ve haber dalında Şanlıurfa Olay gazetesinden Salih Demir ödülünü Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Atalay, fotoğraf dalında Doğan Haber Ajansından Mehmet Sezgin ödülünü Vali Yardımcısı Mehmet Yiğit, sayfa düzeninde Diyarbakır Haber gazetesinden Ramazan Seykan ödülünü Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hafize İpek, Kürtçe gazete ve TV dalında Rudav Gazetesinde yayınlanan haberiyle Maşallah Dekak ödülünü AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz'ın elinden aldı.
Tören, tiyatro gösterisi ve sanatçıların seslendirdiği şarkılarla sona erdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com