Advert
Advert
Advert

Okutan, veda iftarı verdi -VİDEO-

Okutan, veda iftarı verdi -VİDEO-
Okutan, veda iftarı verdi -VİDEO-

Valiler Kararnamesi ile merkeze alınan Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, kentten ayrılmadan önce bürokratlar ve sivil toplum örgütlerine veda iftarı verdi.

 

İftar yemeğinin ardından konuşan Vali Okutan, "12 yıl Valilik görevinden sonra merkeze alınmanın stresi içerisindeyim. Artık devlet bütçesini değil, aile bütçesini; 600 bin çocuğun eğitimini değil, kendi 3 çocuğumun eğitimiyle ilgilenecek olmanın stresi içerisindeyim" dedi.

 

Nuri Okutan ve eşi Demet Okutan'ın ev sahipliğinde Dedeman Otel'de düzenlenen iftar yemeğine, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri ile ilçe kaymakamları, bürokratlar ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

 

Vali Okutan'ın kentte yaptığı çalışmalara ilişkin olarak hazırlanan sinevizyon gösterisi sunumu yapıldı. Sinevizyon gösterisi sırasında Vali Nuri Okutan ile eşi Demet Okutan'ın duygulandığı gözlendi.

 

Sinevizyon gösterisinin ardından kürsüye çıkan Vali Nuri Okutan, kısa bir konuşma yaptı. Kentte bulunduğu süre içerisinde, kız çocuklarının okullara gönderilmesi başta olmak üzere Şanlıurfa'yı daha iyi noktalara taşıma noktasında çalıştığını vurgulayan Vali Okutan, merkeze alınmış olmanın değil, kentten ayrılacak olmanın üzüntüsünü yaşadıklarını ifade etti. Vali Okutan, "Ayrılışlarda adeta yıkılıyorum. Ayrılışlara küçük ölüm diyorlar. Belki de bu yıkılış onun eseridir" dedi.

 

12 yıldır vali olarak değişik kentlerde görev yaptığını hatırlatan ve merkeze alınmasının kendisinde strese yol açtığını kaydeden Okutan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Karmaşık duygular içindeyim. 12 yıl valilikten sonra merkeze alınmanın getirdiği bir stres var. Merkeze alınmanın endişesi ve üzüntüsü değil; yeni bir başlangıç, yeni alışkanlıkların getirdiği bir stres var. Karmaşık duygularla biz artık, devlet bütçesinden aile bütçesine geçiyoruz. Şimdi kentin 600 bin çocuğunun eğitiminden, 3 tane çocuğun eğitimine geçmiş durumdayız. Çocuklarımızın eğitimine geçmiş durumdayız. O küçük bütçeyi idare etmek, çocukların eğitimiyle ilgilenecek olmanın getirdiği stres ve baskı içerisinde bir kopuş olacak" diye konuştu.

 

Nuri Okutan, Şanlıurfa'da bulunduğu süre içerisinde görevini en iyi şekilde yaptığına inandığını da sözlerine ekledi. Vali Okutan'a konuşmasının ardından bazı kurum amirleri tarafından çeşitli hediyeler verildi.

 

VİDEO


Vali Nuri Okutan Veda iftarı Şanlıurfa balikligol_com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu