Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Okur Yazar Buluşmaları adlı konferansta bir araya geldiler

Okur Yazar Buluşmaları adlı konferansta bir araya geldiler

Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği 'Okur Yazar Buluşmaları' kapsamında lise öğrencilerine ve öğretmenlere yönelik konferans verildi.

Giriş Tarihi: 15 Mart 2016 Salı 22:39
Okur Yazar Buluşmaları adlı konferansta bir araya geldiler


Mesleki ve Teknik Anadolu Kız Lisesi Konferans Salonu'nda düzenlenen programa konuşmacı olarak Eğitimci-Yazar Sait Çamlıca katıldı. Saat 09.00 da başlayan konferansa ilçe Kaymakamı Ahmet Özay, Milli Eğitim Müdürü Mehdi Turğut, ilçe Müftüsü Tahsin Ekim, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Konferansta eğitimin önemi, okuma, yaşama ve hayatta karşılaşılabilecek sorun ve çözümler hakkında konuşan Eğitimci-Yazar Sait Çamlıca, eğitimin beşikten başlayıp mezarda sona erdiğini belirtti.

Bilgiye hâkim olanın dünyaya hükmedeceğini söyleyen Çamlıca, "Kitap okumayı hayatınızın bir parçası haline getirin bizim milletin en büyük yanılgısı budur bizim millet eğitimi diploma almak diye zannediyor. Bilgiye hâkim olan dünyaya hâkim olur bu dünyaya hükmeden medeniyetlerin ortak özelliğidir." dedi.

Gençlerin Sosyal medyada yaptığı yanlışları ve sonunda yaşanan sorun ve sıkıntılara de değinen Çamlıca, "Bu günün gençleri İnternetten evleniyorlar Twitter da kavga ediyorlar, Facebook da boşanıyorlar. Gençler için sevgi aşk evlilik gibi kavramlar dizilerden öğreniliyor." ifadelerini kullandı.

Çamlıca, konuşmasında Hz Peygamberin hayatından kesitler sunarak, "Peygamberimiz 5 tane evlat acısı yaşamış.  Allah Peygamberlere bile torpilli bir hayat yaşatmamış kimisini hastalıkla, annesiyle babasıyla, eşiyle, çocuklarıyla imtihan etmiştir. Zorluk ve sıkıntıları hayatın bir parçası olarak bilir hayata böyle bakarsanız en ufak sıkıntılarda yıkılmazsınız aksi takdirde en ufak sıkıntılarda hayata küsersiniz" şeklinde konuştu.

Çamlıca son olarak şunları kaydetti: "Canınız Çok daraldığı zaman çok bunaldığınız zaman size sahip çıkacak en az bir tane komşu veya akrabanız var mı diye bir anket yapılmış yüzde 80 ile 90 Türkiye’de ki Büyükşehirler Avrupa'dakilerden çok daha üstün çıkmış. Oraların artıları çok olmakla beraber bizim insani değerlerimiz hala onlardan çok daha iyidir. Ama ben hep şunu savunurum biz var olan bu insani değerlerimizi bilgiyle bilinçle çağın ihtiyaçlarına göre yeniden kafa yorup modern çağın diline dönüştürmeye kafa yormak zorundayız."

Konferans Eğitimci Yazar Sait Çamlıca’nın yazdığı kitaplarla ilgili öğrencilerin okuyup merak ettikleri sorular ile birlikte öğrencilere verilen hediyelerle son buldu. (Ramazan Şefkatlı-İLKHA)YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Müdür Veysel Tipoğlu çağrıya sessiz kalmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com