Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Okumanın yaşı yok dedi 71 yaşında üniversite bitirdi

Okumanın yaşı yok dedi 71 yaşında üniversite bitirdi

Trabzon'da yaşayan 71 yaşındaki Abdurrezzak Hacısalihoğlu'nun okuma azmi herkesi şaşkına çeviriyor. Hacısalihoğlu amca Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nü bitirerek diploma almaya hak kazandı.

Giriş Tarihi: 6 Mart 2016 Pazar 09:13
Okumanın yaşı yok dedi 71 yaşında üniversite bitirdiİlkokulu bitirdikten sonra 1967 yılında bir kamu kurumunda memuriyet hayatına adım atan Abdurrezzak Hacısalihoğlu önce ortaokulu ardından da akşam lisesini tamamladı. 63 yaşında Celal Bayar Üniversitesi Alaşehir Meslek Yüksekokulu Tarımsal Kooperatifçilik Bölümü'nden mezun olan Hacısalihoğlu, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'ne geçiş yaptı. Abdurrezzak Hacısalihoğlu, 71 yaşında da buradan mezun olarak diplomasını aldı.

SINAVLARA BAŞKA ŞEHİRLERDE GİRDİ

7 çocuklu bir ailede büyüyen Abdurrezzak Hacısalihoğlu, okuduğunu herkesten gizli tutmak için sınavlara başka bir ilde girdiğini söyledi. Hacısalihoğlu, "Okumanın tabi ki yaşı yok ama bizim yaşımız biraz daha ileri olunca bunu yapmak istedim. Derslerime çalışarak başarılı oldum" dedi. Açıköğretim Fakültesi Trabzon Büro Yöneticisi Tahsin Şahinkaya, hasta olduğunu öğrendiği Abdürrezzak Hacısalihoğlu'nu köyünde ziyaret ederek diplomasını verdi.


Habertürk / Enis Yıldırım

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Müdür Veysel Tipoğlu çağrıya sessiz kalmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com