Advert
Advert
Advert

Okumanın yaşı yok dedi 71 yaşında üniversite bitirdi

Trabzon'da yaşayan 71 yaşındaki Abdurrezzak Hacısalihoğlu'nun okuma azmi herkesi şaşkına çeviriyor. Hacısalihoğlu amca Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nü bitirerek diploma almaya hak kazandı.

Okumanın yaşı yok dedi 71 yaşında üniversite bitirdi
Okumanın yaşı yok dedi 71 yaşında üniversite bitirdiİlkokulu bitirdikten sonra 1967 yılında bir kamu kurumunda memuriyet hayatına adım atan Abdurrezzak Hacısalihoğlu önce ortaokulu ardından da akşam lisesini tamamladı. 63 yaşında Celal Bayar Üniversitesi Alaşehir Meslek Yüksekokulu Tarımsal Kooperatifçilik Bölümü'nden mezun olan Hacısalihoğlu, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'ne geçiş yaptı. Abdurrezzak Hacısalihoğlu, 71 yaşında da buradan mezun olarak diplomasını aldı.

SINAVLARA BAŞKA ŞEHİRLERDE GİRDİ

7 çocuklu bir ailede büyüyen Abdurrezzak Hacısalihoğlu, okuduğunu herkesten gizli tutmak için sınavlara başka bir ilde girdiğini söyledi. Hacısalihoğlu, "Okumanın tabi ki yaşı yok ama bizim yaşımız biraz daha ileri olunca bunu yapmak istedim. Derslerime çalışarak başarılı oldum" dedi. Açıköğretim Fakültesi Trabzon Büro Yöneticisi Tahsin Şahinkaya, hasta olduğunu öğrendiği Abdürrezzak Hacısalihoğlu'nu köyünde ziyaret ederek diplomasını verdi.


Habertürk / Enis Yıldırım

Celal Bayar Üniversitesi Alaşehir Meslek Yüksekokulu Tarımsal Kooperatifçilik Abdurrezzak Hacısalihoğlu trabzon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
 Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!
Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!