Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Okumamak için bahane arayanlara örnek olsun!

Okumamak için bahane arayanlara örnek olsun!

Batman’da 13 yaşındaki bir çocuk, okuldan sonra simit satarak aile bütçesine katkıda bulunurken fırsat bulduğu anlarda da kitap okuyarak zamanını değerlendiriyor. Küçük yüreğiyle büyük yükün altına giren 13 yaşındaki küçük Muhammed, evde tek başına çalışan babasına yardım etmek için hem okul okuyup hem de bir karton kutunun üzerinde açtığı tezgâhta simit satıyor.

Giriş Tarihi: 15 Şubat 2016 Pazartesi 14:00
Okumamak için bahane arayanlara örnek olsun!

Beş nüfuslu ailesinin bütçesine katkı sunan Muhammed, okul sonrası simit sattığı zamanlarda fırsat buldukça tezgâhının başında kitap okumaya çalışıyor. Ziya Gökalp Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerindeki kaldırımda simit satan küçük Muhammed, kitap okumayı çok sevdiği için simit sattığı zamanlarda da kitaplarından ayrılamadığını söyledi.

Batman İl Halk Kütüphanesine üye olan küçük Muhammed, bilgi edinmek ve kendini geliştirmek için kitap okuduğunu dile getirdi.

Bayındır Mahallesi Çevre Yolunda ikamet eden bir ailenin yaşadıklarını 13 yaşındaki çocuklarından dinledik. Muhammed, okuldan sonra aile bütçesine katkıda bulunmak için sokakta çalışmak zorunda kalıyor.

Simit satan babası gibi kendisinin de aile geçimine katkıda bulunmak için simit sattığını söyleyen 7’inci sınıf öğrencisi Muhammed, “Beş nüfuslu bir aileyiz. Bizim borçlarımız olduğu için ben de çalışıyorum. Simit satarak hem aileme katkıda bulunuyorum hem de okul harçlığımı çıkarıyorum.” dedi.

Muhammed, “Burada simit satarken boş zamanımı değerlendirerek kitap okuyorum. Bilgilerimi tazelemek ve kendimi geliştirmek için okuyorum. Burada çalışırken iki günde bir, bir kitap okuyabiliyorum. İşin yoğunluğuna göre bazen günde bir kitapta okuduğum oluyor. Ben çalışkan bir çocuğum, çalışarak aynı zamanda okul harçlığımı da çıkarıyorum. Okuduğum kitapları üyesi olduğum Batman İl Halk Kütüphanesinden alıyorum. Bu kitaplarla vaktimi değerlendiriyorum. Benim arkadaşlarım oyun oynuyorken ben, burada simit satıp ayrıca aile bütçeme katkıda bulunuyorum.” şeklinde konuştu. (M. Sait Çelik – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com