Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Okumak, sadece ilim öğrenmekle sınırlı değildir"

"Okumak, sadece ilim öğrenmekle sınırlı değildir"

Bitlis İlçesi Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, okumanın sadece ilim öğrenmekle sınırlı olmadığını belirterek, bireyin toplumsal hayatta sergilediği ahlaki, dini ve hoşgörü davranışlarının da eğitimden geçtiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 24 Kasım 2014 Pazartesi 11:01

Öğretmenler Günü münasebetiyle Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy yayınladığı kutlama mesajında, eğitimin toplum yaşayışında yer edinmek için edinilen bilgi, beceri, düşünce ve davranış biçimlerinin şekillenmesinde en önemli süreçlerin başında geldiğine vurgu yaptı.

Okumanın sadece ilim öğrenmekle sınırlı olmadığını mesajında ifade eden Tatvan Belediye Başkanı Aksoy, “Bireyin toplumsal hayatta sergilediği ahlaki, dini ve hoşgörü davranışlarının da eğitimden geçtiğinin bilinmesi gerekmektedir. Yüce Rabbimizin de ilk emrinin "Oku" olması öğrenmenin önemini göstermektedir. İnsanlığın her alandaki gelişiminin yanı sıra, ülkelerin kalkınması, kültür ve medeniyetin inşası eğitimle ve eğitimli insanlarla mümkün olduğu bilinmelidir. İnsanlığın ortak mirası olan bilginin yanı sıra ahlaki, sosyal, kültürel değerlerimizin yeni nesillere aktarılmasında öğretmenlerimizin payı büyüktür.” Dedi.

Öğretmenliğin; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, öğreten ve öğrenen arasında güven ve sevgi ilişkisine dayanan en onurlu mesleklerden biri olduğunu belirterek,  “Büyük bir özveri ile çalışan öğretmenlerimiz, çocuklarımızı yetiştiren, verdikleri eğitimle topluma şekil veren yüce bir görevin fedakar temsilcileridir. Geçmişte olduğu gibi bugün de öğretmenlerimiz yurdun en ücra köşelerinde fedakârca çalışmakta, bulunduğu yerdeki insanlara yeni ufuklar açmak için çaba harcamaktadırlar. Dolayısıyla, ülkemizin her yönden gelişmesine vesile olmaktadırlar. Çünkü sahip olduğumuz genç ve dinamik nüfusu işleyecek, cevherleri bulup ortaya çıkaracak ve ülke hizmetine sunacak olan bizleri yetiştiren öğretmenlerimizdir.”  İfadelerine yer verdi. (Menderes Beysülen-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com