Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Okulu olmayan Tek Mahalle; Hacı Bayram Mahallesi

Okulu olmayan Tek Mahalle; Hacı Bayram Mahallesi

Eyyubiye esnafı adına bir açıklama yapan Fırın İşletmecisi Sinan Bulut; “Şanlıurfa’nın sadece Hacı Bayram Mahallemizde okul yok, sağlık ocağı yok, park yok” dedi.

Giriş Tarihi: 11 Haziran 2013 Salı 13:17
Okulu olmayan Tek Mahalle; Hacı Bayram Mahallesi

Eyyubiye bölgesinde bulunan Hacı Bayram Mahallesi muhtarı ve sakinleri, okul, sağlık ocağı ve parkın olmamasından dolayı isyan ettiler.

 

Mahalle Sakinlerinden Sinan Bulut; “Şanlıurfa’nın sadece Hacı Bayram Mahallemizde okul yok, sağlık ocağı yok, park yok. Mahallemizin 30 yıldır sözü verilen Ümit Caddesinin genişletilmeyen yolunun genişletilmesini istiyoruz. Okul konusunda Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba bize söz verdi. Yapılmadı. Parkımız yok. Sağlık ocağımız yok. Okulun bize 2 KM mesafede olmasından dolayı okula özelikle kız çocuklarımızı gönderemiyoruz. Oysa Kız Çocukların Okullaşması için programlar yapılıyor. Öncelikle okul sorunumuz çözülsün ki; biz kız çocuklarımızı ve okul öncesi çocuklarımızı okullu yapalım. Bu konuda başta sayın Bakanımız Faruk Çelik ve Şanlıurfa Milletvekilleri ile Milli Eğitim Müdürüne dilekçe ile başvuruda bulunduk. Bu çağrımıza sesiz kalmasınlar” dedi.

 

Bilindiği gibi 15 bin nüfuslu 5 bin seçmen ve 2 bin hanesi olan Hacı Bayram mahallesinin 5 bine yakın öğrencisi bulunuyor. Bu mahalledeki öğrenciler, diğer mahallelerdeki okullara gidiyorlar.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Taha Ün, Urfa’da Gençlerle Buluştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com