Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Okulların açılmasıyla yeni bir istihdam kapısı açıldı

Okulların açılmasıyla yeni bir istihdam kapısı açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından 412 okula taşeron personel alınması için yazı gönderildi.

Giriş Tarihi: 29 Eylül 2015 Salı 20:11
Okulların açılmasıyla yeni bir istihdam kapısı açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 29 Eylül 2015 tarihinde taşeron personel alımı için İl Valiliklerine yazı gönderdi.

28 Eylül 2015 tarihli yazıda, Bakanlığa bağlı okul ve kurumlarda eğitim-öğretim hizmetlerinin etkin, verimli, sağlıklı ve temiz bir şekilde sürdürülebilmesi için öncelikle fiziki mekanların; temiz, hijyenik ve düzenli olması gerektiğine vurgu yapılarak, hizmet maliyetinin hesabında; 1 Ekim 2015 - 31 Aralık 2015 tarihleri arasında bir personelin aylık maliyetinin KDV ve müteahhitlik kar payları dahil aylık 2 bin 031,87 TL'nı olarak hesaplandığı belirtildi.

Personele ait hakkedişlerin Maliye Bakanlığının ödenekleri serbest bıraktığı dönemlerde gönderileceği ifade edilen Bakanlık açıklamasında, “Yukarıda belirtilen süreleri ve maliyetleri aşan okullarımıza ilave ödenek gönderilmeyecektir.” uyarısında bulunuldu.

Yazıda, ek listede adı geçen 217 İmam Hatip Ortaokulu ve 195 Anadolu İmam Hatip Lisesine ise vasıfları ve çalışma şartlarının daha sonra belirlenecek olan elemanlar alınacağı ifade edildi.

Ayrıca yazının son kısmında ise “Bu yazıya istinaden her İlde İl Milli Eğitim Müdürlükleri personel alım şartları belirlendikten sonra ihale ilanı yayınlayarak taşeron firmalar aracılığıyla alımları gerçekleştirecektir.” denildi. 

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa Valiliğinden flaş karar: kullanımı yasaklandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com