Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Okulların açılmasına kısa bir süre kala Emniyetten flaş karar

Okulların açılmasına kısa bir süre kala Emniyetten flaş karar

EĞİTİM HABERLERİ-Emniyet Genel Müdürlüğü, yaklaşan 2016-2017 eğitim-öğretim döneminde okullarda güvenli bir eğitim ortamının sağlanması adına okul çevrelerinde alınacak güvenlik tedbirleri açıkladı.

Giriş Tarihi: 16 Eylül 2016 Cuma 18:11
Okulların açılmasına kısa bir süre kala Emniyetten flaş karar

BALİKLİGOL.COM  / Emniyet Genel Müdürlüğü, çocukların eğitimlerini güvenli bir ortamda sürdürebilmeleri için okulda ve okul çevrelerinde her türlü suç ve şiddetten, madde bağımlılığı başta olmak üzere kötü alışkanlıklardan korunması amacıyla 2016/2017 eğitim-öğretim döneminde okul çevrelerinde alınacak tedbirlerin yer aldığı genelgeyi 81 ilin Emniyet Müdürlüğüne gönderdi.

“Polis İrtibat Görevlileri” uygulamasına devam edilmesiyle birlikte okullarda görevlendirilen personelin okul idaresi ile etkin bir şekilde işbirliği içerisinde olması belirtilen genelgede “Polis sorumluluk bölgelerinde bulunan tüm okullarda risk değerlendirilmesi yapılarak tespit edilen risk durumlarına göre resmi ve sivil ekipler görevlendirilmesi, okul irtibat görevlilerinin bir hafta, üç hafta ve bir ay olarak belirlenen periyotlarla sorumlu oldukları okul yöneticileri ile en az bir defa görüşme yapması, eğitim güvenliğini tehdit eden faktörlerin belirlenerek bu faktörlerin ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmalara ağırlık verilmelidir.” denildi.

Okulların çevresinde denetimler artırılacak

Okullarda suç işlemeyi alışkanlık haline getiren ve okul güvenliğini etkileyen öğrencilere değinilen genelgede, bu öğrenciler için ilgili diğer kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde çalışmalar yapılarak, uzmanlar tarafından yapılacak değerlendirme ile gerektiğinde psiko-sosyal destek verilmesinin sağlanması gerektiği ifade edildi.

Okul çevrelerinde bulunan internet kafeler, elektronik oyun salonları, kahvehaneler başta olmak üzere umuma açık yerler ile park ve bahçelere yönelik denetimlerin artırılması gerektiği ifade edilen genelgede okulla ilişkisi bulunmayan şahısların okul çevrelerinden uzaklaştırılmaları istendi.

Genelgenin devamında şu ifadelere yer verildi: “Okul giriş ve çıkış saatlerinde; okul önlerinde, okul çevresinde ve okul güzergâhlarında genel asayiş ve trafik önlemlerini almak için yeteri kadar yaya ve motorize ekip görevlendirilmesi, uyuşturucu ile mücadele birimleri tarafından okul önü ve çevresinde idari ve adli tedbirlerin artırılması, uyuşturucu ticareti ve kullanımının önlenmesi için Narkotim ekiplerinin etkin olarak kullanılması, eğitim-öğretim ortamını olumsuz etkilediği değerlendirilen metruk bina ve yapılar hakkında gerekli işlemlerin İçişleri Bakanlığının Genelgesine göre yerine getirilmesi istendi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa’da YGS Sınavına Girecek Öğrencilere Destek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com