Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Okullarda diş taraması ve eğitimi‏

Okullarda diş taraması ve eğitimi‏

Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Halk Sağlığı Müdürlüğü arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde 5 diş hekimi Haliliye İlçesine bağlı Konuklu ortaokulundaki 600 öğrenciye diş taraması yaparak diş fırçalamayı anlattı ve fırça-macun hediye etti.

Giriş Tarihi: 17 Mart 2015 Salı 11:39
Okullarda diş taraması ve eğitimi‏


Gezici diş tarama aracıyla öğrencilerin ağızlarındaki çürükler tespit edilmeye çalışıldı ve çürüğü olan öğrencilere Alo 182'den nasıl randevu almaları gerektiği anlatıldı.
Dezavantajlı kesimlere yönelik sosyal bir çalışma yönünün de olduğu etkinliğe, öğrenciler de yoğun ilgi gösterdi... Diş hastanesinden B. Hekim Yard. Dt. Gülseren G. Doğan, Halk Sağlığı Müdürlüğü'nden Dt. Eda Ergen Bozkurt, Dt. Zeynep Yetkin, Dt. Mehmet Çalağan ve Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel SekreterliğindenDt. M. Hamza Halıcı etkinliği gerçekleştirdi. Ekip, okulda hatıra fotoğrafı çektirdi.

TÜRKİYE EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI ETKİNLİĞİ

Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Halk Sağlığı Müdürlüğü arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde 6 diş hekimi Eyyübiye İlçesindeki TEGV binasında 1200 ilkokul öğrencisine diş taraması yaparak diş fırçalamayı anlattı ve fırça-macun hediye etti. Etkinlik, M. Akif Ersoy, Dr. Cavit Özyeğin ve Şair Abdi İlköğretim okullarının 3. Sınıfında okuyan yaklaşık 1200 öğrencinin Eyyübiye belediyesi tarafından TEGV binasına taşımasıyla başladı. Çocuklar hem eğlendi hem de doğru diş fırçalamayı öğrendiler.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Mehmet Akif İnan Devlet hastanesinin oto park sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com