Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Okullar renklenecek, çocuklar şenlenecek

Okullar renklenecek, çocuklar şenlenecek

Giriş Tarihi: 22 Haziran 2011 Çarşamba 13:55
Okullar renklenecek, çocuklar şenlenecek

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, “Geleceği şekillendirecek ve kurumları başarıya sürükleyecek düşünen ve üreten beyinlerdir” ilkesiyle hareket eden Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğümüz, topluma sunmuş olduğu kaliteli hizmette tutarlı bir çizgiye sahip olabilmek için tüm birimleri ile kendini sürekli yenileyerek gelişen şartlar doğrultusunda projeler üretmeye ve uygulamaya devam etmektedir.

 

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Ar-Ge Büro Amirliğimiz koordinesinde gelecek nesillerimiz olan çocuklarımızın, Ağaç Yaşken Eğilir prensibiyle erken yaşta bilgilenmelerini sağlamak ve güvenlerini kazanmak amacıyla Harran Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü işbirliği ile İlköğretim Okullarımıza yönelik “OKULLARIMIZ RENKLENSİN ÇOCUKLARIMIZ ŞENLENSİN” projesi uygulanmıştır.

 

Yenişehir İlköğretim Okulu, Vatan İlköğretim Okulu, Şehitlik İlköğretim Okulu ve Anaokulu, Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu, Mehmet Akif İnan İlköğretim Okulu, Kız Meslek Lisesi ve Anaokulu Proje kapsamında belirlenen pilot okullarımız olmuştur.

 

Bu okullarımızın duvarlarına çizgi film kahramanları (Caillou, Mickey Mouse, Şirinler…gibi) ve Polis karakterleri kullanılarak  Polisi tanıtıcı, Polisin görevleri (Polis huzur güven verir, yardıma ihtiyacı olanlara yardım eder, Polis Asayişi ve Emniyeti sağlar …gibi), Trafik kuralları v.b. konulardan oluşan çocuklarımızı bilgilendirici kompozisyon resimler çizilmiştir.

 

Okullarımızın duvarlarında öğrencilerimiz ile birlikte boyama yapılırken; çocuklarımızın eğlenceli vakit geçirerek öğrenmelerinin sağlanması, iyi alışkanlıklar kazanarak beceri ve sosyal gelişimlerine yardımcı olunması, üniversite öğrencilerimizle tanışarak geleceğe yönelik ideallerine rehberlik edilmesi, Polis-Halk ilişkilerinin ve kurumlar arası işbirliğinin gelişimine katkı sağlanması planlanmıştır.

 

15/06/2011 günü saat:15.00’ de Yenişehir İlköğretim Okulunda düzenlenen etkinlik ile Sayın Emniyet Müdürümüz Sabri Durmuşlar tarafından, Projeye destek olan Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Sayın Haldun Özbudun ve çalışmaları yapan bölüm öğrencilerine Teşekkür Belgeleri verilerek proje sonlandırılmıştır.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com