Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Okuldan çıkan köy çocukları Kur'an Kursu'na gidiyor

Okuldan çıkan köy çocukları Kur'an Kursu'na gidiyor

Bitlis'e bağlı bir köyde yaşayan çocuklar okul çıkışı elifbalarını alarak Kur'an Kursu'na giderek ders alıyor.

Giriş Tarihi: 28 Aralık 2015 Pazartesi 11:44
Okuldan çıkan köy çocukları Kur'an Kursu'na gidiyor

Bitlis’in Mutki ilçesine bağlı Uran (Taxvang) köyünde yaşayan çocuklar, okullarının dağılmasıyla birlikte elifbalarını da alarak Kur’an Kursu’nun yolunu tutuyor.

Her geçen gün çocukların Kur’an okumaya olan eğilimleri artarken, çocuklarını kötü alışkanlıklardan korumak isteyen aileler ise onları camiye ve Kur’an Kursu’na yönlendiriyor.

Okul çıkışından sonra oynama yerine Kur’an öğrenmeyi tercih eden köy çocukları, caminin yolunu tutuyor.

Okulda ders bitim zilinin çalınmasıyla birlikte evine koşan küçük çocuklar, okul kıyafetlerini dahi çıkarmadan elifbalarını alarak caminin yolunu tutuyor. Köy camisinin yanında yapımına başlanan ve hala bir kısmı inşaat halinde bulunan Kur’an Kursu, çocukların okuduğu Kur’an sesiyle şenleniyor.

Köyde yaklaşık 40 kız çocuğu Kur’an eğitimini alıyor. 20 yıllık köy imamı İzzettin Kılıçaslan, köyde açılan Kur’an Kursu’nun önemli olduğuna dikkat çekerek tüm çocukların Kur’an eğitimini almaları için kursa gönderilmesini istedi.

Tüm köylerde Kur’an kursu açılmasının gerektiğini ifade eden Kılıçaslan, “Yaklaşık 40 kız çocuğumuz okulların dağılmasıyla birlikte kursa gelip eğitim alıyorlar. Köyümüzde hem kız çocuklarımız hem de erkek çocuklarımız için Kur’an kursumuz var. Köyde çocukların okulların dağılmasıyla birlikte kursa gelerek Kur’an dersi almaları bizi memnun ediyor. Bu konuda köylülerimizin duyarlılığı da bizleri memnun ediyor. Tüm köylerde Kur’an kurslarının açılması gerektiğine inanıyoruz. Özellikle kız çocukların okuyabilmeleri için Bayan Kur’an Kursu hocalarının sayılarının artırılması gerekiyor.” dedi.

Henüz inşaatı bitirilmeyen Kur’an Kursu için hayırseverlerin de desteğini isteyen Kılıçaslan, “Sağolsun ilçe müftülüğümüzden destek alıyoruz. Ama inşaatımızın bir an önce bitirilmesi için tüm hayırseverlerimizden de destek bekliyoruz. Herkesin bu hayırlı işlere destek olmasını arzuluyoruz.” diye konuştu. (Şükrü Tontaş - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Viranşehir'deki saldırının emrini o terörist vermiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com