Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem OKULDA SİGARA BIRAKMA SEFERBERLİĞİ

OKULDA SİGARA BIRAKMA SEFERBERLİĞİ

Haliliye Konuklu Ortaokulunda Yeşilay Haftası etkinlikleri çerçevesinde “Sigarayı Atın, Başarıyı Tadın” sloganıyla Konuklu Konferans salonunda bir konferans düzenlendi.

Giriş Tarihi: 6 Mart 2015 Cuma 08:46
OKULDA SİGARA BIRAKMA SEFERBERLİĞİ

Konferans vermek üzere Sigarayla Savaşanlar Derneği Adıyaman Şube Başkanı Mehmet Emin YAĞIMLI davet edildi.
Müzik öğretmeni Gülce Melis ULUŞ yönetimindeki Konuklu müzik korusunun “Sigara Bırakma” şarkısını seslendirilmesiyle başlayan konferansta Dernek Başkanı M. Emin YAĞIMLI, sigaranın insan vücudunda meydana getirdiği yıkıcı zararları ve bu zararlardan korunmanın yollarını anlattı, Günde 300 insanın sırf sigaradan dolayı öldüğünü vurgulayan YAĞIMLI, konuşmasına şöyle devam etti. “Sigara içilen ortamda bulunmak bile sigara içmek kadar tehlikelidir. Onun için eve gittiğinizde anne-babalarınızı sigara bırakma konusunda ikna edin. Şunu da aklınızdan çıkarmayın, Dünyada her 8 sn.de bir (1) insan ölüyor. Ve içilen her sigara insanın ömrünü 5 dk. kısaltıyor” dedi.  
Konferansın ardından Yeşilay Kulübü öğretmenleri Yıldız TÜZÜM ile Selda KILIÇ organizatörlüğündeki öğrenciler Sigaranın Zararları ilgili çeşitli şiirler ve şarkılar seslendirildi.
Sigaranın maddi-manevi zararlarının anlatıldığı konferansa Okul Aile Birliği Başkanı ve yönetim kurulu ile tüm öğretmen ve öğrencilerin yanı sıra davetli misafirler katıldı.
Program sonunda bir konuşma yapan Okul Müdürü Necmettin ARPAG, sigarayı bırakan ve anne-babasına sigara bıraktıran tüm öğrencilerin ödüllendireceğini belirtti.
Öğrencilerin yoğun ilgisiyle devam eden program Okul Aile Birliği Başkanı M.Emin EOĞLU’nun, Sigarayla Savaşanlar Derneği Başkanı M.Emin Yağımlı’ya plaket sunumuyla sona erdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da turizme bir adım daha: Turizm zabıtası kuruldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com