Advert
Advert
Advert

OKUL SPORLARIN DA HEYACAN DEVAM EDİYOR

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen 2014-2015 eğitim-öğretim yılı Okul Sporları müsabakalarındaki heyecan sürüyor.

OKUL SPORLARIN DA HEYACAN DEVAM EDİYOR
OKUL SPORLARIN DA HEYACAN DEVAM EDİYOR

 Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Gençlik Spor Genel Müdürlüğü bünyesindeki il müdürlükleri nezdinde yürütülmeye başlanan ve sportif faaliyetler ile organizasyonların temelini oluşturan Okul Sporlarında ciddi katılım devam ediyor.
     Bu sezon yine yüzlerce okulun katılımıyla futbol, Basketbol, voleybol, atletizm, badminton, Futbol, Futsal, Halk oyunları,Güreş, Hentbol, Judo, Kros, Masa Tenisi, Satranç, Taekwondo, Tenis vb.  15 branşta müsabakalar devam ediyor. Basketbol ve Futbol Genç Erkekler ve Genç Kızlar, kategorilerinde sezonun 1. dönemi boyunca sürecek olan müsabakalar çerçevesinde bazı branşlarda müsabakalar tamamlanırken, diğer branşlarda ise katılımcı okulların kıyasıya mücadelesi devam ediyor.

Basketbol Genç Erkekler
1.    Özel Doğa Koleji
2.    Özel Çağlayan Murat Anadolu Lisesi
3.    Şanlıurfa Anadolu Lisesi
Basketbol , Genç Kızlar
1.    Özel Doğa Koleji
2.    Çeaş Anadolu Lisesi
3.    Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi
Futbol, Genç Erkekler
1.    Endüstri Meslek Lisesi
2.    Süleymaniye İmam Hatip Lisesi
3.    Kısas Anadolu Lisesi
Futbol, Genç Kızlar
1.    Eyyübiye Gap Teknik ve Anadolu Lisesi
2.    Gap Kız Anadolu Lisesi

 Sona eren müsabakalarda dereceye girenlere kupa ve madalyaları verildi. Genç Kızlar ve Genç Erkekler Kategorilerindeki diğer branşların yanı sıra Yıldız Erkekler ve Yıldız Kızlar, Küçük Erkekler ve Küçük Kızlar kategorilerinde olmak üzere tüm branşlarda müsabakalar heyecanla devam ediyor. Başarılı olacak okul takımlarının Şanlıurfa’yı Türkiye Şampiyonalarında temsil edeceğini belirten
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız, , burada ki başarınız bizi Türkiye Şampiyonasında temsil edecektir. Okullarımızın yüksek katılımı ile tüm zamanların en yüksek katılımlı turnuvalarından birini yaşıyoruz. Öğrencilerin coşkuları ve heyecanları bizler muhteşem bir dinamizm ve enerji verdiğini belirtti.  
Yıldız, Bütün takımlarımıza, sporcularımıza ve antrenörlerimize gösterdikleri centilmenlik ve örnek davranışlarından dolayı tebrik ederim. Turnuvaya katılan tüm takımlarımızı, sporcularımızı, beden eğitimi hocalarını, ailelerini turnuvada görev yapan hakemleri ve Gap Arena şube müdürü Murat BAĞIŞ’I kutluyorum. Bize her türlü desteği sağlayan Gençlik Spor Bakanımız Akif Çağatay KILIǒA teşekkür ediyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!